Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pedagogi 12.maijā rīkos protestu

Neskatoties uz izglītības un zinātnes ministres Inas Druvietes (V) aicinājumu sagaidīt maija beigas, pirms rīkot akcijas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome šodien nolēma tik ilgi negaidīt un rīkot protesta akciju jau 12.maijā.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja LIZDA pārstāvis Edgars Grigorjevs, balsojumā piedalījās 39 LIZDA biedri, no kuriem 38 balsoja par un viens - pret. Par protesta formu arodbiedrībai vēl jāvienojas.

Grigorjevs arī uzsvēra, ka akcijas mērķis būs paust atbalstu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) centieniem iegūt nozarei papildu finansējumu, nevis vērsties pret ministriju vai pašu Druvieti.

"Akcijas mērķis būs veidot sava veida spiedienu valdībai, lai tad, kad ministrija prasīs papildu finansējumu, netiktu saņemts atteikums," sacīja Grigorjevs.

Jau vēstīts, ka LIZDA valdībai pārmet tās pasīvo rīcību saistībā ar jaunā pedagogu atalgojuma aprēķināšanas modeļa izstrādi.

Lai gan IZM izvirzījusi mērķi divu mēnešu laikā 35 personu darba grupā izstrādāt jaunu pedagogu darba samaksas modeli un darba samaksas paaugstināšanas grafiku, tās līdzšinējā darbība un valdības sāktā budžeta veidošana neliecina par reāli iespējamām pārmaiņām nozares finansēšanā un pietiekamu valsts finansējumu, aģentūru LETA iepriekš informējusi LIZDA.

Ņemot vērā minēto, arodbiedrība sāka apspriest protesta akcijas rīkošanu maijā.

Izglītības un zinātnes ministre gan šodien aicināja arodbiedrību nogaidīt līdz maija beigām, pirms rīkot akcijas. Līdz maijam IZM sagatavos ziņojumu valdībai, kurā atkārtoti prasīs segt ministrijas šā gada budžetā esošo 2,5 miljonu iztrūkumu, šodien, tiekoties ar arodbiedrību, informēja ministre.

"Ja maija beigās šīs naudas nebūs, jums būs pilnas tiesības rīkoties kā arodbiedrībai pienākas. Tagad man jums ir viens lūgums - ļaujiet strādāt. Pagaidām man ir pārliecība, ka mēs šos līdzekļus dabūsim," teica ministre.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas