Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pedagogus un skolēnus iepazīstinās ar ES mācību materiālu

Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā izstrādāts mācību līdzeklis «Iepazīsti Eiropas Savienību un izmanto savas iespējas», kura galvenais uzdevums un mērķis ir ES jautājumu plašāka integrācija vispārējās izglītības mācību saturā. Ar mācību līdzekli jau nākamnedēļ semināros iepazīsies Latvijas skolu pedagogi. Pirmdien šāds seminārs notiks arī Jelgavā.

Semināru mērķis ir padziļināti skaidrot mācību līdzekļa metodiskos norādījumus un apgūt metodiku, kas skolotājiem palīdzēs mācību procesā. Seminārus vadīs mācību līdzekļa autores – Latvijas Kopienu iniciatīvu fonda valdes priekšsēdētāja Liesma Ose un Valsts izglītības satura centra Vispārējās izglītības satura nodrošinājuma nodaļas vecākā referente Sandra Falka.

Semināros autores skaidros, kā vienkāršā un skolēniem saistošā valodā stāstīt par ES. Skolotāji uzzinās par interaktīviem veidiem, kā bērnus iesaistīt mācību stundās par ES. Arī pedagogiem pašiem būs iespēja iejusties skolēnu lomā, piedaloties atklātajā mācību stundā. 

Latvijā notiks pieci semināri: Rīgā – 25. maijā, Zemgalē – 25. maijā Jelgavā (Jelgavas Valsts ģimnāzijā, Mātera ielā 44 no pulksten 13 līdz 15.30), Latgalē – 26. maijā Daugavpilī, Vidzemē – 28. maijā Valmierā, Kurzemē – 28. maijā Liepājā.

Tā kā vietu skaits semināros ir ierobežots, skolotāji aicināti pieteikties laikus, rakstot uz e-pastu zane.ievina@prae.lv un minot, kurā no semināriem ir vēlme piedalīties. 

Mācību materiāli sagatavoti dažādām klašu grupām: 1.– 3., 4.–6., 7.–9. un 10.–12. klases. Līdz ar to katrai grupai jautājumi par ES ir šā vecuma skolēniem piemērotā un saistošā valodā. Mācību materiāliem piešķirta arī jauna vizuālā identitāte, kas atvieglo uztveri, un uzziņas materiāli un video ļauj skolēniem vieglāk apgūt jaunas zināšanas. Tāpat ir dažādi uzdevumi, kas bērniem pašiem ļauj kritiskāk domāt par ES jautājumiem. Ir arī pievienoti dažādi diskusiju temati un idejas tēmu paplašināšanai, kas ļauj skolēnus iesaistīt izglītojošās lekcijās. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas