Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pensionāru dzīves līmenis turpina pazemināties 6

Pensionāru dzīves līmenis kopumā turpina pazemināties, un vissatraucošākais iemesls šajā jomā ir joprojām notiekošā iedzīvotāju aizplūšana no Latvijas, tā šodien tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu norādīja Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadība, aģentūru LETA informēja Prezidenta preses dienestā.

Tikšanās laikā prezidents uzklausīja LPF vadības viedokļus par pensionāriem nozīmīgāko jautājumu risināšanas iespējām un aicināja no jauna tikties pēc Saeimas vēlēšanām, kad būs izveidota jauna valdība un sāksies intensīvs darbs pie nākamā gada budžeta likumdošanas paketes, kā arī uzsvēra, ka ir gatavs iesaistīties konkrētu jautājumu risināšanā, savlaicīgi saņemot argumentētu un aprēķinos balstītu pensionāru viedokli, lai savstarpējās diskusijās ar valdības un Saeimas pārstāvjiem nonāktu pie optimāla rezultāta un nebūtu jau pieņemti likumi jāatgriež Saeimas otrreizējai caurlūkošanai.

Tāpat tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kuros panākti pozitīvi risinājumi pensionāru dzīves līmeņa uzlabošanai, piemēram, par pensiju indeksācijas atsākšanu daļai pensionāru, par elektroenerģijas tirgus atvēršanas atlikšanu, kā arī virkne jautājumu, kuri vēl ir sarunu stadijā ar valdību. Sarunā tika arī diskutēts par pensiju aprēķināšanas indeksu piemērošanu, lai novērstu sociālo netaisnību šajā jomā. Vienlaikus LPF vadība uzsvēra, ka pensionāru dzīves līmenis kopumā turpina pazemināties un vissatraucošākais iemesls šajā jomā ir joprojām notiekošā iedzīvotāju aizplūšana no Latvijas, kas realitātē nozīmē arī viņu izstāšanos no Latvijas sociālās solidaritātes sistēmas un naudas samazināšanos tajā.

Kā ļoti satraucošs tika minēts arī jautājums par veco cilvēku veselības aprūpes iespējām, jo realitāte un aptauju dati liecinot, ka aptuveni viena trešdaļa pensionāru nevar atļauties pienācīgu veselības aprūpi, kas rada neatgriezeniskas sekas. Pensionāru pārstāvji uzsvēra, ka šajā jautājumā liela un pat izšķiroša nozīme būs personālijas izvēlei, kas turpmāk būs veselības ministrs. Prezidents gan norādīja, ka šajā jautājumā jau esot aicinājis valdības vadītāju un atsevišķus koalīcijas pārstāvjus vadīties no principa, ka nākamais ministrs ir ne tikai uz atlikušajiem mēnešiem līdz Saeimas vēlēšanām, bet perspektīvā uz ilgāku laiku.

LPF vadības pārstāvji arī apliecināja, ka turpinās iestāties par neapliekamā minimuma paaugstināšanu pensijām, piebilstot, ka aptuveni 70% Latvijas pensiju ir zemākas par iztikas minimumu valstī. Tāpat tika diskutēts par nekustamā īpašuma nodokļa pieaugumu atsevišķās pašvaldībās, kas tieši skar pensionārus. Bērziņš atzina, ka šī jautājuma risināšanai būtu jānotiek sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību.

Sarunas dalībnieki arī bija vienisprātis, ka nabadzības un nevienlīdzības mazināšanas gada statuss, kas kā moto izvēlēts šim gadam, būtu jāturpina arī nākotnē, akcentējot nepieciešamību samazināt atsevišķu izmaksu pozīcijas cilvēkiem ar kritiski zemiem ienākumiem.Savukārt, atbildot uz LPF vadības jautājumu par pelēkās ekonomikas apjomu samazināšanu un valsts ieņēmumu daļas palielināšanas iespējām, Bērziņš atzina, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) strādā profesionāli un godprātīgi, vienlaikus uzsverot, ka neatliekami jārisina jautājums par neapliekamā minimuma palielināšanu Latvijā.

"Tas nav nedz pamatoti, nedz loģiski izskaidrojami, kādēļ Latvijā neapliekamais minimums ir tikai 75 eiro, bet Igaunijā 155 eiro?"Sarunā Latvijas Pensionāru federāciju pārstāvēja federācijas priekšsēdētājs Andris Siliņš, priekšsēdētāja vietniece Sarmīte Krecere, priekšsēdētāja vietniece Maruta Muste, Goda priekšsēdētāja Aina Verze un Pensiju komisijas priekšsēdētājs Jānis Felsbergs.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

jons

Mūsu valdība un Saeima aktīvi izvērš fašistu teoriju nepārtraukti bazūnējot par demokrātiju-nav cilvēku,nav problēmu!Viņiem pie vienas vietas tauta-Galvenais radīt paradīzes apstākļus SEV un tuviniekiem!Jālikvidē,uz pusi samazinot Ministriju ierēdniecību,Likvidējot bijušo prezidentu uzturēšanu,jo pēc prezidēšanas viņi vienkārši valsts pilsoņi,kam jādzīvo pēc kopējiem likumiem!Kas ir prasījis TAUTAI cik un kā jāuztur valdības aparāts?

pirms 5 gadiem, 2014.07.16 10:49

tekla

pensionāriem ir jāstrādā tāds darbs, ko viņi fiziski var paveikt. Reizi gadā uz ārstu komisiju un lai rukā, nevis sēž internetā un lamā valdību.

pirms 5 gadiem, 2014.07.16 10:57

teklai

vai tik pati neesi no valdības? Bet gan jau arī Tev pienāks pensijas VECUMS!

pirms 5 gadiem, 2014.07.16 11:38

s

No valsts iestādēm iet prom tikai ar kājām pa priekšu - siltās vietas mūsu ierēdņi paši nepamet, pensija tas nav iemesls, tikai kad nāve klāt, i tad vēl liekas ka aiz ieraduma var krēslā pat nosprāguši padirnēt vēl kādu lieku mēnesīti:)

pirms 5 gadiem, 2014.07.16 13:23

teklai

tu varētu norauties podā!

pirms 5 gadiem, 2014.07.16 14:50

Latvijas ziņas