Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Personām ar garīga rakstura traucējumiem nebūs jāveic līdzmaksājumi par deinstitucionalizācijas procesā sniegtiem sociāliem pakalpojumiem

Turpmāk personas ar garīga rakstura traucējumiem tiks atbrīvotas no līdzmaksājumiem par sabiedrībā balstītiem sociālajiem pakalpojumiem, kuri tiek nodrošināti ar Eiropas Sociālā fonda projektu atbalstu, lai palielinātu kvalitatīvu institucionālai aprūpei alternatīvu sociālo pakalpojumu dzīvesvietā pieejamību, informē Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš. Klientu līdzmaksājumu daļas kompensācija būs jāuzņemas pašvaldībai.

To paredz valdības sēdē pieņemtais grozījums Ministru kabineta noteikumos “Sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu samaksas kārtība un kārtība, kādā pakalpojuma izmaksas tiek segtas no pašvaldības budžeta”.

Atbrīvojums no samaksas par sabiedrībā balstītiem sociālajiem pakalpojumiem būs attiecināms tikai uz projektos iesaistītām personām un laika periodu, par kuru pašvaldība pieprasa konkrēta sabiedrībā balstīta sociālā pakalpojuma sniegšanas izmaksu kompensāciju no plānošanas reģiona.

Vienlaikus paliek spēkā tādas personas pienākums samaksāt pakalpojuma sniedzējam par dzīvojamās telpas, virtuves un koplietošanas telpu ekspluatāciju, kas saņem grupu dzīvokļa pakalpojumu.

Labklājības ministrija šādus grozījumus aicināja veikt pēc tam, kad konstatēja, ka atsevišķas pašvaldības, sniedzot dienas aprūpes centra pakalpojumus personām ar garīga rakstura traucējumiem, daļēju samaksu par pakalpojumu pieprasa arī no klienta, lai gan personas līdzmaksājums par pakalpojumu nav ņemts vērā, nosakot pakalpojumu izmaksu standarta likmes. Pakalpojumu izmaksu standarta likmes tiek izmantotas, lai vienkāršotu plānošanas reģionu un pašvaldību izmaksu administrēšanu par faktiski sniegtajiem sabiedrībā balstītiem sociālajiem pakalpojumiem.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas