Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Personām ar invaliditāti tagad nepieciešams arī sociālā darbinieka novērtējums 4

Līdz ar izmaiņām Ministru kabineta noteikumos, lai veiktu invaliditātes un darbspēju ekspertīzi, cilvēkiem Veselības un darbspējas ekspertīzes ārstu valsts komisijā (VDEĀVK), kas Jelgavā atrodas slimnīcā «Ģintermuiža», jāiesniedz vēl viens papildu dokuments – sociālā darbinieka vai ergoterapeita aizpildīta personas ikdienā veicamo darbību un vides novērtējuma anketa, informē pašvaldība.

Sociālo lietu pārvaldes Rehabilitācijas nodaļas vadītāja Irina Bančuka stāsta, ka šogad stājušies spēkā jauni Ministru kabineta noteikumi «Noteikumi par prognozējamas invaliditātes, invaliditātes un darbspēju zaudējuma noteikšanas kritērijiem, termiņiem un kārtību». Personām, kuras vēlas pretendēt uz īpašas kopšanas pabalstu, lai veiktu invaliditātes un darbspējas ekspertīzi, VDEĀVK vēl papildus citiem dokumentiem – iesniegumam, ārsta nosūtījumam uz komisiju, funkcionālo spēju pašnovērtējumam – jāiesniedz arī sociālā darbinieka vai ergoterapeita aizpildīta personas ikdienā veicamo darbību un vides novērtējuma anketa, ja persona ir vecāka par 18 gadiem. Šī funkcija deleģēta pašvaldību sociālajiem dienestiem, līdz ar to šo anketu var aizpildīt Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes sociālais darbinieks vai ergoterapeits, kas, tiekoties ar personu klātienē, novērtēs viņa aktivitātes un apkārtējo vidi pēc metodiskajiem norādījumiem. 

I.Bančuka skaidro – lai aizpildītu anketu, personai ar invaliditāti, kura pretendē uz pabalstu, vai tās pilnvarotajam pārstāvim vispirms pie ģimenes ārsta vai medicīnas speciālista jāsaņem nosūtījums, ka nepieciešams veikt funkcionālo spēju izvērtējumu. Tad ar šo nosūtījumu jāvēršas Sociālo lietu pārvaldē, lai vienotos ar sociālo darbinieku, kad viņš var veikt ikdienas aktivitāšu novērtēšanu klienta dzīvesvietā.

Ja cilvēks ir pensijas vecumā, sociālā darbinieka vizīte jāpiesaka Sociālo lietu pārvaldes Sociālajā un medicīnas aprūpes centrā Stacijas ielā 13 klātienē vai pa tālruni 63050876, 26415504. Ja persona ir darbspējas vecumā, sociālā darbinieka vizīte jāpiesaka Sociālo lietu pārvaldē Pulkveža O.Kalpaka ielā 9, 128. kabinetā, vai pa tālruni 63048917, 26112252. Pieņemšanas laiki: pirmdienās no pulksten 9 līdz 12 un no pulksten 15 līdz 19, trešdienās no pulksten 9 līdz 12.

«Jau līdz šim esam saskārušies ar cilvēku neapmierinātību – klienti uzskata, ka ārsts labāk zina pacienta diagnozi un jau ir novērtējis viņa funkcionālās spējas, tāpēc papildu sociālo darbinieku novērojumi vairs nav nepieciešami. Taču tāda ir jaunā kārtība, ko nosaka Ministru kabineta noteikumi. Būtiski uzsvērt, ka Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes darbinieki nepieņem gala lēmumu, vai persona saņems pabalstu vai ne. Mūsu uzdevums ir tikai novērtēt cilvēka ikdienā veicamās darbības un apkārtējo vidi,» uzsver I.Bančuka. Atzinumu par īpašas kopšanas pabalsta nepieciešamību sniedz VDEĀVK.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

jons

T ā ir kārtējā valdības vēlme jebkuriem līdzekļiem samazināt invalīdiem tā jau minimālās pensijas,ka tik kaut cik izspiest!Vai sociālais darbinieks,bez ārsta specialitātes spējīgs invalīda potences?Ja ES invalīdi ir faktiski pilnā valsts aprūpē,tad mūsu "gudrās" galvas dara visu,lai ātrāk tiktu vaļā no šiem ivalīdiem! Vācietis vienkārši viņus apšāva.Mūsu valdība "humānāka"_lai iznīkst lēnā nāvē! VDE"AK un jauno valdības vispirmām kārtām vajag pielietot Ministrijās un Saeimā!!!

pirms 4 gadiem, 2015.06.13 11:40

INVALĪDS

Esmu invalīds jau gandrīz desmit gadus,bet pa šo laiku sociālāis darbinieks pie manis
nav bijis nevienu reizi.Varbūt tāpēc,ka kaimiņi nesūdzas.Kā viņs var novērtēt manu veselības stāvokli?
Parasti apmeklēju ģimenes ārstu un neirologu.

pirms 4 gadiem, 2015.06.13 14:31

aelita

Izlasiet uzmanīgi. Tas ir tikai personām, kuras vēlas pretendēt uz īpašas kopšanas pabalstu, nevis visiem invalīdiem.

pirms 4 gadiem, 2015.06.13 20:36

...

tas ir par 1 grupas invalīdiem

pirms 4 gadiem, 2015.06.15 14:29

Latvijas ziņas