Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piektajā Olaines Jauniešu dienā kļūs par alpīnistiem, brauks ar dēli un veidos sapņu ķērāju

Olaines novads sestdien, 22. augustā, aicina uz piekto Olaines Jauniešu dienu ar dažādiem bezmaksas pasākumiem un atrakcijām. Kā «Ziņām» pastāstīja novada pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste Ieva Rokule, lielākā daļa aktivitāšu ir pašu jauniešu rosinātas un rīkotas.

Svētki sāksies pulksten 12 ar skeitborda un BMX sacensībām skeitparkā. Pēc stundas, pulksten 13, no Olaines Mežaparka estrādes būs iespēja doties foto – velo – orientēšanās sacensībās «Pilsētas medības 2015». No pulksten 15 līdz 19 notiks «Alpīnisma svētki», kas ir Olaines 1. vidusskolas alpīnisma pulciņa jauniešu projekts. Tā laikā pasākuma apmeklētājiem būs iespēja rāpties kāpšanas sienā, nobraukt no estrādes otrā stāva pa trosi un piedalīties citās alpīnisma aktivitātēs. «Pērn bērni un jaunieši divas stundas rindā stāvēja uz šīm atrakcijām,» I.Rokule min, novērtējot alpīnismu kā populārāko Jauniešu dienas sastāvdaļu. Vienlaikus norisināsies arī «sleklains» jeb «slackline» – balansa sporta veids, kas paredz iešanu vai triku izpildi uz lentes, novilktas starp diviem šķēršļiem. «SlacklineLV» komanda rādīs trikus un to, kā pa šādām lentēm staigāt. 

Jauniešu iecienīto pēdējā laika aktualitāti – «longboard» dēļus – apskatīt un iemēģināt piedāvās Jānis Jirgens no «JJ LongBoards», kurš tos arī izgatavo. «Longboard» dēļi ir garāki par parastajiem skrituļdēļiem un atšķirībā no tiem nav piemēroti sarežģītu triku izpildei, drīzāk ērtākai un ātrākai braukšanai pa pilsētu.

Galda spēļu fanus iepriecinās «Lielo spēļu kaujas» – lielformāta «Cirks», dambrete un «Jenga».

No pulksten 16 līdz 19 vienā no lapenēm norisināsies «Sapņu ķērāju darbnīca», kur novadniece Una Auzāne pamācīs, kā savām rokām izgatavot sapņu «ķērāju». Būs pieejami hennas tetovējumi un seju gleznojumi, kā arī «Orbitron» atrakcija, kas iepriecinās ikvienu, kurš bērnībā sapņojis lidot kosmosā. Interesentiem būs skatāma Olaines Vēstures un mākslas muzeja sagatavotā militārā stafete ar dažādiem sarežģītiem šķēršļiem, ko pārvarēt.

Jauniešu dienā būs iespēja apskatīt arī interaktīvu izstādi «Photovoice» jeb «Fotobalss». I.Rokule informē, ka arī šīs izstādes autori un rīkotāji ir Olaines novada jaunieši: ««Photovoice» ideja ir tāda – sākumā tiek izvirzīts kāds jautājums, tad jaunieši dodas ielās un fotogrāfē visu, kas viņiem šķiet piemērots. Šogad izstādes tēmas ir «Kas ir jaunietis?» un «Kas ir jaunietis Olainē?». Pie bildēm izstādē būs izlasāmi arī autoru apraksti, kā viņi jūtas šajā pilsētā.»

Mazākajiem pasākuma apmeklētājiem sagatavots «MiniJauniešu stūrītis», kurā kopā ar «Sapņu biroja» komandu bērniem tiks dota iespēja celt savas sapņu mājas vai cietokšņus.

Fotostūrītī svētku apmeklētāji aicināti taisīt «pašbildes» jeb «selfijus» vai kā citādi fotografēt Jauniešu dienas notikumus, ievietot bildi «Instagram», liekot klāt mirkļbirku «#ONJD15», lai piedalītos konkursā par Olaines novada Jauniešu dienas suvenīru komplektu. 

No pulksten 18.20 paredzēti vairāki priekšnesumi, kurus atklās ielu vingrotāju šova komanda «Street Warriors», turpinās Olaines dziedošie jaunieši Viktorija Jansone un Kriss Noa, reperis «Edavārdi», pulksten 20.30 uzstāsies grupa «Triana Park», pēc tās – DJ «Sun-Lay» jeb Darja Saveļjeva no Olaines, bet viņu nomainīs vēl viens novadnieks – DJ «Oakhill» jeb Raivo Eihenbergs.

Visas aktivitātes ir bezmaksas. 


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas