Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Pieslēdzies, Latvija!» aicina Zemgales seniorus apgūt datorzināšanas 1

"Lattelecom" sociālās atbildības iniciatīvas "Pieslēdzies, Latvija!" bezmaksas datorkursiem pieteikušies gandrīz 300 Zemgales reģiona seniori, ar lielāko aktivitāti Jēkabpils un Jelgavas pilsētās un novados, kā arī Dobeles un Bauskas novados.

Katrs trešais Zemgalē reģistrētais apmācību dalībnieks ir pirmspensijas vecumā, apliecinot mūsdienu tehnoloģiju neatsveramo lomu konkurētspējas celšanai darba tirgū. Tāpat trešdaļa projekta dalībnieku ir vecumā no 63 līdz 70 gadiem, bet katrs ceturtais apņēmies pārvarēt digitālo plaisu jau cienījamos brieduma gados – virs 71 gada.

Ceturtā daļa no Zemgalē reģistrētajiem "Pieslēdzies, Latvija!" dalībniekiem datorzināšanas vēlas apgūt Jēkabpilī, savukārt vecākais Zemgales reģiona dalībnieks – 90 gadus vecais Otto Krustiņš dzīvo Salas novadā. O.Krustiņš apmācības uzsāks rudenī un par savu apņemšanos saka: „Pieteikties "Lattelecom" senioru datoru apmācībām mani pamudināja tas, ka ziemas laikā ārā būs jāveic ievērojami mazāk darbu un vairāk brīva laika. Lai nekļūtu pārāk garlaicīgi, noteikti gribēsies kaut ko paskatīties internetā. Ko var zināt, varbūt pēc pieciem gadiem bez datora vairs nevarēs izdarīt pilnīgi neko, tādēļ ir pēdējais laiks sākt mācīties.”

„Man ir prieks un bauda strādāt ar "Pieslēdzies, Latvija!" dalībniekiem. Esmu mācījusi datorzinības dažādām grupām, bet tieši seniori sniedz pašu lielāko gandarījumu. Visi ir ļoti atsaucīgi, zināt griboši un centīgi. Apmācību laikā man ne reizi nav nācies dzirdēt, ka kaut kas būtu pārāk grūti. Es redzu, ka ir, taču tā vietā, lai mestu plinti krūmos, seniori sniegtajā informācijā un paskaidrojumos sāk klausīties vēl rūpīgāk,” par darbu ar senioriem stāsta "Pieslēdzies, Latvija!" pasniedzēja Ieva Apine no Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra.

„Pat pēc sešiem iniciatīvas darbības gadiem, vairāk nekā puse zemgaliešu šogad uzsāks apmācības pirmajā mācību līmenī – bez priekšzināšanām un saskarsmes ar datoru. Tas apliecina, ka sociālā iekļaušanās, profesionālās kvalifikācijas pilnveide un informācijas sabiedrības attīstība ir vitāli svarīgas jomas cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma,” skaidro Līga Bite, "Lattelecom" sociālās atbildības iniciatīvas "Pieslēdzies, Latvija!" vadītāja.

Bezmaksas datorapmācības notiks līdz pat oktobrim.

Bezmaksas apmācībām aicināts pieteikties ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma, darba dienās no plkst. 8:00 līdz 21:00 zvanot pa bezmaksas tālruni 80000822 vai aizpildot reģistrācijas anketu internetā www.piesledzieslatvija.lv. Zvanot pa norādīto tālruni, joprojām aicināti pieteikties arī pasniedzēji. "Pieslēdzies, Latvija!" apmācības latviešu un krievu valodas grupās notiks visā Latvijā pēc iespējas tuvāk senioru dzīvesvietām.

"Lattelecom" projekts "Pieslēdzies, Latvija!" tiek īstenots kopš 2008./2009.mācību gada. Līdz šim ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau vairāk nekā 20 tūkstoši senioru. Projekta iniciētāji iecerējuši līdz valsts simtajai gadadienai apmācīt vismaz 30 tūkstošus cilvēku visā Latvijā, lai palīdzētu tiem pārvarēt digitālo plaisu un pilnvērtīgi integrēties mūsdienu informācijas sabiedrībā.

Sociālā iniciatīva "Pieslēdzies, Latvija!" ir kļuvusi par nacionāla mēroga projektu, ko atbalsta Labklājības, Izglītības un zinātnes ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūra, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Neapmierināts

Skaisti uzrakstīts, bet es un vēl 15 cilvēki šos kursus gaidām jau no aprīļa

pirms 4 gadiem, 2014.08.22 14:53

Latvijas ziņas