Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pievērsīsies neplānotām ceļu kvalitātes pārbaudēm un rūpīgāk vērtēs projektus jau sākumstadijā 2

«Latvijas Valsts ceļi» (LVC) turpmāk vairāk uzmanības pievērsīs neplānotām ceļu kvalitātes pārbaudēm, kā arī kvalitatīvākai projektu izstrādei jau sākumstadijā, jo neesot prātīgi mēģināt izķert kļūdas pēc tam būvniecības procesā, intervijā biznesa portālam Nozare.lv norāda LVC vadītāja pienākumu izpildītājs Jānis Lange.

Viņš skaidro - ja patlaban uz kilometru LVC veic divas pārbaudes, tad nākotnē plānots to palielināt, neinformējot ne būvnieku, ne būvuzraugu. «Tā ir mūsu kā pasūtītāja iniciatīva, kuru turpmāk realizēsim lielākos apjomos,» skaidroja uzņēmuma vadītājs. Ar neplānotajām pārbaudēm varot izķert arī cilvēcisko kļūdu faktoru, kas var gadīties būvniecības procesā.

Līdz šim laboratorijas pārbaudes tika veiktas noteiktā kārtībā pēc projekta vadītāja vai būvuzrauga pieprasījuma.Neplānotās pārbaudes tiks veiktas teju nepārtraukti - tik, cik to atļauj laboratorijas kapacitāte, gan pēc Ceļu laboratorijas iniciatīvas, gan saņemot ārējos signālus, piemēram sabiedrības sniegtā informācija, tostarp arī anonīmas sūdzības, gan iepriekšējās pārbaudēs konstatēto risku un nepilnību gadījumā, skaidro Lange.

Tāpat plānots stiprināt tehniskās ekspertīzes daļu, pieņemot darbā papildu speciālistus. Tiks veikts arī projektu kvalitātes audits. Tas nozīmējot, ka tiks palielināts laiks, kas nepieciešams šo projektu kvalitātes izvērtēšanai, un attiecīgi samazināts laiks autoceļu būvniecībai un projekta realizācijai. Visvairāk uzmanības tiks veltīts tam, lai projekts ir kvalitatīvs, nevis pēc tam mēģinās izķert kļūdas būvniecības procesā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

tiš

Visa šī šļura uz Igati neattieksies , jo gan Peilāns , gan Lange ir vienas brigādes locekļi.

pirms 6 gadiem, 2013.08.06 09:12

ddd

pilniigi jaunam asfalta segumam,nepaiet 5 gadi un jau sapliisis un bedrains,tā klāj pie mums,arzemēs 20 gadi garantija ....

pirms 6 gadiem, 2013.08.06 17:17

Latvijas ziņas