Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmajā pusgadā zagļi nodarījuši zaudējumus valsts autoceļiem par vairāk nekā 40 tūkstošiem eiro 4

Pirmajā pusgadā zagļi nodarījuši zaudējumus valsts autoceļu aprīkojumam par 42 886 eiro.

2014. gada pirmajā pusgadā ir bojātas vai nozagtas 85 ceļa zīmes, 71 ceļa zīmju stabs un 23 signālstabiņi, bojāti 295 metri aizsargbarjeru, salauzti vai nozagti divi autobusu pieturvietu soliņi, bojāti četri autobusu pieturvietu paviljoni, bojāta viena videokamera un viens luksofors. 

„Autoceļu aprīkojuma zādzības nodara ne tikai materiālos zaudējumus, tās apdraud arī autovadītāju drošību. Nozagtās ceļa zīmes dēļ, kamēr nav uzlikta jauna, autovadītājiem nav pieejama tā ceļu satiksmes drošības informācija, par kuru vēstīja zīme. Tas pats attiecas uz drošības barjerām, kuras tiek izvietotas posmos, kur nepieciešams gādāt par autobraucēju drošību,” skaidro va/s Latvijas Valsts ceļi valdes priekšsēdētājs Jānis Lange. 

Va/s Latvijas Valsts ceļi aicina iedzīvotājus atcerēties par līdzcilvēku drošību un apzināti nebojāt, kā arī nezagt autoceļu aprīkojumu. 

Aprīkojums tiek bojāts arī satiksmes negadījumos. No vainīgajiem un apdrošināšanas sabiedrībām šā gada pirmajā pusgadā saņemtas kompensācijas 9 726 eiro apmērā.

Fotogrāfijas ar postījumiem ŠEIT.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Resnais

Savukārt valsts autoceļi man ir nodarījuši zaudējumus korozijas veidā no sāls un apakšējais lodbalsts ar vertikālo šarnīru abi bija jānomaina. Vēl arī velosipēdam pārsitu spieķi salaiduma vietā pie krustojuma.

pirms 5 gadiem, 2014.07.29 14:13

Astrīda

Varbūt Tu ,Resnais, esi par smagu?:)

pirms 5 gadiem, 2014.07.29 14:19

aber

Astrīda ;ņem un nosver ...

pirms 5 gadiem, 2014.07.29 19:52

777

Zagļi visās jomās nodarījuši valstij zaudējumus, t.sk. poliklīnikas zagle Zīverte.

pirms 5 gadiem, 2014.07.30 21:01

Latvijas ziņas