Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirms Lieldienām PVD apturējis lielu partiju vecu olu no Polijas 4

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), pirms Lieldienām veicot pārbaudes pārtikas aprites uzņēmumos, konstatējis, ka kāda vairumtirdzniecības uzņēmuma noliktavā atrodas liels daudzums - vairāk nekā 40 000 - Polijas izcelsmes vistu olu, kurām ražotāja noteiktais derīguma termiņš beidzies 14.aprīlī, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja PVD pārstāve Anna Joffe.

Turklāt olu iepakojumam ir veikts pārmarķējums, lai šādu pārtikai nederīgu produkciju izplatītu patērētājiem.

Veicot detalizētāku pārbaudi, atklājās, ka vistu olu marķējuma vizuālais izskats un teksta saturs atšķiras no ražotāja marķējuma, uz dažām olu iepakojuma kastēm bija pat divi marķējumi - ražotāja un pārmarķētais. Tāpat pārbaudes laikā PVD inspektori konstatēja pazīmes - bojātu olu kārbas virsmu, kas liecina, ka olas pārmarķētas ar mērķi pagarināt derīguma termiņu.

Tāpat uzņēmuma noliktavā atradās vairāk nekā 20 000 vistu olu ar derīguma termiņu 5.maijs un 30.aprīlis, kuru iepakojumam redzamas iepriekšējā marķējuma noplēšanas pazīmes.

Olas tika izņemtas no apgrozības, uzņēmumam uzdots atsaukt izplatīšanā esošās olas un nodrošināt olu iznīcināšanu. Sākta administratīvā lietvedība.

Vecās un pārmarķētās olas, kas Latvijā ievestas no Polijas, izplatījusi lietuviešu uzņēmējiem piederošā SIA "Walux", biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Anna Joffe.

"PVD, turpinot sākto detalizēto pārmarķēto olu pārbaudi, informē, ka produkta izplatītājs ir "Walux", olu izcelsmes valsts - Polija," sacīja Joffe.

Kā liecina "Nozare.lv" arhīvs, "Walux" jau pagājušajā gadā sodīts par viltota "Tilzītes" siera izplatīšanu veikalu tīklam "Palink". Uzņēmums bija izplatījis Polijā ražotu siera izstrādājumu "Tilzītes" siers, kurā uz iepakojuma nebija norādīti augu tauki.

"Walux" jau iepriekš par līdzīgām darbībām vairākkārt saņēmis PVD sodus, gada laikā kopumā nomaksājot 1800 latus (2651 eiro).

Saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju "Walux" īpašnieki ar attiecīgi 60% un 40% daļu ir Latvijas pilsonis Vačagans Pogisjans un Lietuvas pilsonis Ramūns Nikitins.


Uzņēmuma apgrozījums 2012.gadā bija 4,34 miljoni eiro salīdzinājumā ar 2,19 miljoniem iepriekšējā gadā, bet zaudējumi - 29 720 eiro salīdzinājumā ar 13 539 eiro peļņu pirms gada.

PVD, jau tuvojoties svētkiem, aicināja patērētājus būt vērīgiem pircējiem - sekot līdzi informācijai preces marķējumā un pievērst uzmanību pārtikas produktu derīguma termiņam.

Tā kā svētkos viens no pirktākajiem pārtikas produktiem būs olas, PVD vēlreiz atgādina, ka olu uzglabāšanas temperatūru un derīguma termiņu ražotājs norāda uz iepakojuma. Patērētājam ir tiesības atvērt iepakojumu un pārliecināties par olu izcelsmi. Cipars uz olas norāda dējējvistu turēšanas metodi (0 - bioloģiskā ražošana, 1 - brīvā turēšana, 2 - turēšana kūtī, 3 - turēšana sprostos).

Ar burtiem olas marķējumā norāda valsts kodu, kurā olas ražotas (Latvijai tas būs LV). Tāpat uz olas redzams PVD piešķirtais putnu novietnes identifikācijas numurs (piemēram, 1234).

Par iespējamiem pārkāpumiem pārtikas tirdzniecības vietās var zvanīt uz PVD uzticības tālruni - automātisko atbildētāju 67027402 - un informēt par tiem dienestu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

cukuriņš

pat aunam ir zināms ka polis ir ne tautība bet profesija kas polis kas čigāns viena zorte

pirms 5 gadiem, 2014.04.18 08:50

Beņa

Jūs "cukuriņ" esat fašists un rasists.

pirms 5 gadiem, 2014.04.18 09:52

Latvijas ziņas