Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāno bargākus sodus braukšanas ātruma pārsniedzējiem 5

Atbildīgās iestādes ir sagatavojušas grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK), kas paredz bargākus sodus par ātruma pārsniegšanu.

Aģentūras LETA rīcībā esošie Satiksmes ministrijas sagatavotie grozījumi, kas iesniegti Saeimas Juridiskajā komisijā, paredz, ka par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu līdz desmit kilometriem stundā izteiks brīdinājumu vai piemēros naudas sodu 10 eiro apmērā.

Par ātruma pārsniegšanu no 11 līdz 20 kilometriem stundā motociklistiem, vieglo automašīnu vadītājiem un kravas automašīnu vadītājiem, kuru spēkrata masa nepārsniedz 7,5 tonnas, draudēs brīdinājums vai naudas sods 20 eiro apmērā. Šobrīd APK paredz, ka par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu līdz 20 kilometriem stundā var piemērot brīdinājumu vai septiņu eiro naudas sodu.

Par ātruma pārsniegšanu no 11 līdz 20 kilometriem stundā, ja tas izdarīts apdzīvotā vietā, varēs sodīt ar brīdinājumu vai 30 eiro naudas sodu. Šāds pat sods plānots par attiecīgu ātruma pārsniegšanu ar automobiļiem, kas velk piekabi, kravas automobiļiem, kuru pilna masa pārsniedz 7,5 tonnas, autobusiem un traktoriem. Šobrīd šo kategoriju vadītājiem par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu līdz 20 kilometriem stundā var uzlikt brīdinājumu vai 15 eiro naudas sodu. Ja šīs kategorijas autovadītāji apdzīvotā vietā pārsniegs ātrumu no 11 līdz 20 kilometriem stundā, viņiem draudēs 40 eiro naudas sods.

40 eiro naudas sodu varēs piemērot arī tiem vieglo automašīnu, kravas automašīnu un motociklu vadītājiem, kuri ātrumu pārsniegs no 21 līdz 30 kilometriem stundā. Pašreiz spēkā esošā likuma redakcija par šādu pārkāpumu paredz brīdinājumu vai 30 eiro naudas sodu.

Ja iepriekšminētās kategorijas šoferi ar šādu ātrumu brauks apdzīvotā vietā, tad jau draudēs 50 eiro naudas sods.

Speciālisti sodu rosina palielināt arī par lielākiem ātrumiem, piemēram, tādiem agresīviem vieglās automašīnas šoferiem un motociklistiem, kuri ātrumu pārkāpj par 60 kilometriem stundā, varēs piemērot 350 līdz 650 eiro naudas sodu, kā arī viņiem varēs piemērot tiesību atņemšanu no sešiem līdz divpadsmit mēnešiem. Šobrīd tādiem braucējiem var piemērot 210 līdz 430 eiro naudas sodu un tiesību atņemšanu no trim līdz sešiem mēnešiem.

Šobrīd Tieslietu ministrijas darba grupai ir jāsniedz atzinums par sagatavotajiem grozījumiem APK.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Kiloms

Kādēļ neatļaut braukt pa Rīgas ielu ar 70km/h no Rafa līdz Kalnciema šosejai ? Tur nav nekā bīstama-gājēju pārejas-tām taču ir luksafori.Un pašas ietves arī nost no braucamās daļas. Varbūt/ka tādā veidā varētu tikt uzlabota braukšanas kultūra..Aizliegt to un šito nevajag daudz gudrības.

pirms 5 gadiem, 2014.03.14 10:22

barts simpsons

A davai 120 visā pilsētā. Es kādu brīdi pacietīšos un nebraukšu uz Jelgavu. Pēc tam būs tukšākas gan ielas gan ietves.

pirms 5 gadiem, 2014.03.14 18:39

Greex

Lielākos sydus sataisa ne jau tie, kas taisnā posmā uzspiež 120, bet gan tie, kas taisa idiotiskus manevrus - neskatīdamies mauc ārā no sānceļiem, apdzen nepārskatāmos līkumos.

pirms 5 gadiem, 2014.03.15 19:01

barts simpsons

Tad, kad kāds debils lunis nesas uz 120, nav nemaz tik viegli saprast, cik ātri viņš tuvojas. Tādēļ arī it kā "neskatīdamies mauc ārā no sānceļiem", ka ceļš brīvs ap puskm, bet, kad izgriezies, tad idiņš jau pakaļu mašīnai saņurcījis.

pirms 5 gadiem, 2014.03.15 20:44

Latvijas ziņas