Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāno būtiski palielināt sodus par ātruma pārsniegšanu 1

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 26.maijā, noslēdza darbu pie izmaiņām Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz palielināt naudas sodus par būtisku atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. 

„Starp Eiropas valstīm Latvijā ir vismazākie sodi par atļautā ātruma pārsniegšanu un lielākais ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits uz miljonu iedzīvotāju. Šie divi rādītāji dod skaidru signālu, ka sodu politika mūsu valstī nav līdz galam sakārtota. Juridiskās komisijas deputātiem nebija domstarpību par nepieciešamību palielināt administratīvo atbildību, taču diskutējām par to, kādam jābūt pieaugumam,” atzīst Juridiskās komisijas priekšsēdētājs G.Bērziņš. 

Šodien atbalstīti Krimināltiesību politikas apakškomisijā izstrādātie priekšlikumi, kas paredz mērenāku naudas sodu pieaugumu, nekā to piedāvāja Iekšlietu ministrija un Tieslietu ministrija, taču galavārds vēl jāsaka Saeimai, norāda G.Bērziņš. 

Kā argumentus pret straujāku naudas sodu palielināšanu deputāti minēja gan iedzīvotāju ierobežoto maksātspēju, gan slikto ceļu stāvokli un ielu apgaismojumu, kas arīdzan bieži vien kalpo par iemeslu traģiskām avārijām. 

Komisijā trešajam lasījumam atbalstītie likuma grozījumi paredz, ka par ātruma pārsniegšanu līdz 10 km/h turpmāk vieglo automobiļu vadītājiem paredzēts tikai brīdinājums, savukārt kravas auto varēs izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu 10 eiro apmērā. Patlaban par šādu pārkāpumu paredzēts brīdinājums vai naudas sods attiecīgi 7 vai 15 eiro. 

Par ātruma pārsniegšanu no 11 līdz 20 km/h ar vieglajiem automobiļiem ārpus apdzīvotām vietām paredzēts brīdinājums vai 15 eiro naudas sods, bet apdzīvotās vietās brīdinājums vai 30 eiro naudas sods. Savukārt smago automobiļu vadītājiem par šādu pārkāpumu būs jārēķinās ar attiecīgi brīdinājumu vai 30 eiro sodu ārpus apdzīvotām vietām un 40 eiro sodu apdzīvotās vietās. 

Par ātruma pārsniegšanu no 21 līdz 30 km/h ar vieglajiem automobiļiem ārpus apdzīvotām vietām naudas sods būs divreiz lielāks – 30 eiro –, bet apdzīvotās vietās tas tiks vēlreiz dubultots, sasniedzot 60 eiro. Smago automobiļu vadītājiem sods par ātruma pārsniegšanu ārpus apdzīvotām vietām plānots 60 eiro, bet apdzīvotās vietās – 80 eiro. 

Pie pārsniegtā ātruma no 31 līdz 40 km/h ar vieglajiem automobiļiem ārpus apdzīvotām vietām naudas sods paredzēts 60 eiro, bet apdzīvotās vietās – 120 eiro. Smago auto vadītājiem sods paredzēts attiecīgi 120 un 150 eiro. 

Par vēl lielākiem ātruma pārkāpumiem iespējamo naudas sodu plānots būtiski palielināt. Ja patlaban vieglajiem automobiļiem par ātruma pārsniegšanu no 51 līdz 60 km/h ārpus apdzīvotām vietām ir no 120 līdz 140 eiro, pēc likuma spēkā stāšanās sods paredzēts robežās no 200 līdz 280 eiro, atņemot arī tiesības uz 3 mēnešiem. 

Savukārt par ātruma pārsniegšanu virs 60 km/h sods plānots robežās no 400 līdz 500 eiro līdzšinējo 210–430 eiro vietā, atņemot tiesības uz 6 mēnešiem. Par pārkāpumiem apdzīvotās vietās un ar kravas auto paredzēti attiecīgi bargāki sodi – līdz 1000–1100 eiro ar tiesību atņemšanu uz 18 mēnešiem. 

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā Saeimā vēl jāvērtē trešajā lasījumā Saeimas sēdē. Juridiskā komisija lūgs parlamentu šo likumprojektu izskatīt 4.jūnija sēdē.

Foto: diena.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 1

asdfgh

cik tad iisti avaarijas ir notikushas tieshi aatruma paarsniegshanas deelj?

nu taa reaali deelj aatruma paarsniegshanas, nevis deelj statistiskas aatruma paarsnieshanas...

pirms 4 gadiem, 2015.05.26 18:00

Latvijas ziņas