Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāno ierobežot maksas medicīnas izmantotāju iespējas saņemt valsts apmaksātu veselības aprūpi 11

Veselības ministrija (VM) plāno, ka pacientiem, kuri kādu veselības aprūpes pakalpojumu izvēlējušies saņemt privātā ārstniecības iestādē par saviem līdzekļiem, būs jāmaksā arī par visiem valsts apmaksātajiem izmeklējumiem, kas nepieciešami konkrētā pakalpojuma saņemšanai.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja VM pārstāve Agnese Gusarova, ar šādu ideju šodien, tiekoties ar Veselības aprūpes darba devēju asociāciju (VADDA), nācis klajā veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

Belēvičs akcentējis nepieciešamību veikt precizējumus normatīvajos aktos, lai nodalītu valsts apmaksātas veselības aprūpes saņemšanu no maksas medicīnas pakalpojumiem.

Maksātspējīgiem pacientiem, kuri būtu uzsākuši maksas pakalpojumu saņemšanu, būtu jāturpina ārstēšanās maksas sektorā. Tādā veidā tiktu uzlabota medicīniskās palīdzības pieejamība mazāk aizsargātajām pacientu grupām (maznodrošinātajiem, pensionāriem un citiem), kam šī palīdzība ir nepieciešama visvairāk.

Kā skaidroja Gusarova, tiks precizēta noteikumu norma, lai maksas ārstniecības pakalpojumu gadījumā arī šim konkrētajam pakalpojumam turpmākie nepieciešamie papildizmeklējumi būtu par maksu.

Lai ilustrētu situāciju, Gusarova minēja piemēru, ka pacients ierodas pie ārsta, kuram nav līgumattiecību ar Nacionālo veselības dienestu (NVD). "Pacients ar ārstu vienojas par operācijas veikšanu, bet pirms tam ārsts norāda, kādi izmeklējumi pacientam pirms operācijas jāveic (piemēram, asins analīzes, kardiogramma un citi). Pacients dodas pie ģimenes ārsta ar lūgumu dot nosūtījumu uz nepieciešamajiem izmeklējumiem. Ģimenes ārsts izraksta nosūtījumu uz konkrētajiem izmeklējumiem, kas tiek veikti par valsts naudu, kamēr pacienti, kam konkrētie izmeklējumi nepieciešami akūti, gaida rindā", skaidroja VM pārstāve.

Tāpat Belēvičs informēja VADDA pārstāvjus par ieceri nākamajā gadā veikt piešķirto līdzekļu pārdali, palielinot valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu kvotas veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī palielinot finansējumu primārās veselības aprūpes pieejamības nodrošināšanai. Tādā veidā nākamgad plānots primāri risināt to pacientu problēmas, kuriem ir nepieciešama tūlītēja, neatliekama medicīniska palīdzība.

Veselības ministrs tikšanās laikā arī uzsvēra privātā sektora darbības nozīmi veselības aprūpē un atzīmēja, ka, lai gan kvotas nākamgad prioritāri tiks piešķirtas ārstniecības iestādēm, kas sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību, pašlaik esošais veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju loks ir jāsaglabā.

Tādēļ valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus arī turpmāk sniegs valsts, pašvaldību un arī privātās ārstniecības iestādes.

Foto: Ernests Treijs

Pievieno komentāru

Komentāri 11

iedz.

Starp citu medicīna Latvijā pēc Konstitūcijas bezmaksas.

pirms 4 gadiem, 2015.10.07 11:31

iedz.2

Starp citu Latvijā nav Konstitūcija, bet ir Satversme

pirms 4 gadiem, 2015.10.07 14:34

iedz. - iedz.2

Tas man nebija ne prāta. Pāri gudrs esi!. HA!

pirms 4 gadiem, 2015.10.07 17:45

tyu

Izklausās tā, ka šis pirms operācijas kardiogrammu dabū ne tikai bez maksa, bet arī ārpus rindas, kamēr pārējie nabadziņi pusgadu sēž rindā.

Kādas muļķībs!

Personīgi zinu 2 cilvēkus, kas gāja uz maksas operācijām, jo nespēja sagaidīt bezmaksas, bet gadi iet, un krāja no pensijām, lai acu operāciju un kājas apmaksātu paši. Kas par sviestu, ka viņiem arī viss pārējais jāapmaksā pašiem!!!

pirms 4 gadiem, 2015.10.07 03:01

cape

Tas ir tie kas vel nav nomiruši, bet grasās...lai iztērē pēdējo...vai nu ātrāk nomirst...pensija nebūs jāmaksā. Fuij

pirms 4 gadiem, 2015.10.07 09:36

tas

pareizi, ja iet pie maksas speciālista tad ir maksas izmeklējumi, viss loģiski

pirms 4 gadiem, 2015.10.07 15:29

Aivars

Ja nesaņem kaut vai daļēji apmaksātus med.pakalpojumus,kāpēc jāmaksā nodokļi? Viss loģiski.

pirms 4 gadiem, 2015.10.07 15:46

Choco

Tā jau ir atklāta ņirgāšanās par iedzīvotājiem! Tiem, kam nav naudas, lai slimo un mirst nost - tā sanāk...

pirms 4 gadiem, 2015.10.07 16:00

ii

ceru, ka sociālo nodokli, tad arī varēšu nemaksāt, jo man jau tāpat nekas par to netiks nodrošināts.

pirms 4 gadiem, 2015.10.09 08:00

Latvijas ziņas