Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāno palielināt aizbildņu pabalstus par bērna uzturēšanu

Turpmāk pabalstu bērna uzturēšanai noteiks līdzvērtīgā apmērā gan audžuģimenē, gan aizbildnībā esošiem bērniem, informē Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš. To paredz Labklājības ministrijas izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos «Kārtība, kādā piešķir un izmaksā pabalstu aizbildnim par bērna uzturēšanu».

Grozījumu projekts ceturtdien, 27. oktobrī, izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un šogad jāapstiprina valdībā.

Grozījumi sagatavoti, jo aizbildnībā esoša bērna uzturam ir nepietiekams finansējums, kas neļauj nodrošināt aprūpē ņemtā bērna pamatvajadzības. Šobrīd pabalsta apmērs ir 45,53 eiro mēnesī par katru aizbildnībā esošo bērnu.

Paredzēts, ka no 2017. gada 1. janvāra pabalstu aizbildnim bērna uzturēšanai noteiks analoģisku minimālo uzturlīdzekļu apmēram, kādu bērnam ik mēnesi ir tiesības saņemt no vecākiem.

Turpmāk katra aizbildnībā esoša bērna uzturam līdz septiņu gadu vecuma sasniegšanai šī summa būs 25 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas (2017. gadā tie būs 95 eiro). Bet bērniem no septiņu gadu vecuma līdz pilngadības sasniegšanai – 30 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas (2017. gadā tie būs 114 eiro).

Pēc Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas apkopotajiem bāriņtiesu datiem, 2016. gada 1. janvārī aizbildnībā bija 4 620 bērnu.

Ar projektu var iepazīties ministrijas mājas lapā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas