Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plānošanas reģioni nepiekrīt Valsts kontroles paziņojumiem par nelietderīgu finansējuma izlietošanu

Visi pieci plānošanas reģioni kategoriski noraida Valsts kontroles (VK) izteiktos apgalvojumus par darbības imitēšanu funkciju izpildē, un uzskata, ka publiskajā telpā ir nekorekti atainota informācija par reģionu darbības finansēšanu. Tā teikts vēstulē, kas anonīmi parakstīta ar frāzi «Plānošanas reģionu vadība».  

«Nav korekti, ka Valsts kontroles atzinumā kā plānošanas reģionu budžets tiek minēti 13 miljoni latu jeb 19 miljoni eiro. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piešķirtais finansējums likumdošanā noteikto pamatfunkciju nodrošināšanai pēdējo septiņu gadu laikā ir samazināts par aptuveni 60 procentiem un patlaban veido vidēji 175 tūkstošus latu jeb 249 tūkstošus eiro gadā, kuros ietilpst reģiona pamatfunkciju nodrošināšana, ES informācijas centra darbības nodrošināšana un sabiedriskā transporta reģionālo vietējās nozīmes pārvadājumu organizēšana,» teikts reģionu paziņojumā presei.

Pārējo finansējumu jeb aptuveni 93 procentus līdz 2013. gada 31. janvārim veidoja dotācija sabiedriskā transporta pārvadātājiem, lai segtu no biļetēm neieņemto zaudējumu daļu un nodrošinātu pārvietošanās iespējas iedzīvotājiem uz ārstniecības iestādēm, skolu, darbu u.c.

Plānošanas reģioni piekrīt VK atzinumam, ka, lai pilnvērtīgi veiktu savu pamatfunkciju izpildi, ir nepieciešams izstrādāt plānošanas reģionu ilgtermiņa darbības un finansēšanas modeli kvalitatīvai darbības nodrošināšanai. Šobrīd plānošanas reģionos strādā augsti kvalificēti, profesionāli speciālisti, kuru noturēšana reģionos ir problemātiska, līdz ar to nepietiekama finansējuma apstākļos tiek apdraudēta kvalitatīvu pamatfunkciju veikšana, norāda reģionu vadība.

Reģioniem esot zināms, ka Latvijas Pašvaldību savienība, kura pārstāv visu pašvaldību intereses, aicinās VK skaidrot revīzijas atzinumu, un tā nepiekrītot izskanējušai informācijai, kas apšauba plānošanas reģionu lietderību.

«Tāpat vēršam uzmanību, ka deklarācijas par L.Straujumas vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību 102. punktā ir pausta valdības apņemšanās īstenot pasākumus, lai nostiprinātu pašvaldību un plānošanas reģionu lomu uzņēmējdarbības un reģiona sociālekonomiskās attīstības veicināšanā un stiprinātu plānošanas reģionu kapacitāti, izstrādājot un ieviešot reģionu attīstības stratēģijas un programmas.»

Plānošanas reģioni ir nozīmīgs vidutājs starp centrālo varu un pašvaldībām, kas nodrošina interešu pārstāvniecību un rūpējas par līdzsvarotu reģionālo attīstību, ievērojot kā reģionu, tā pašvaldību individuālās atšķirības, uzskata paši reģionu vadītāji.

Papildus savu pamatfunkciju izpildei plānošanas reģioni aktīvi strādājot, lai piesaistītu Eiropas Savienības programmu finansējumu savu teritoriju attīstībai. Kopumā apgūtais finansējums ir vairāki miljoni eiro gadā, attīstot tādas nozares kā uzņēmējdarbību, tūrismu, kultūru, nodarbinātību.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas