Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plānošanas reģionu administrācijās atšķirīga pieeja nodarbināto atalgojuma politikai 1

Veicot revīziju plānošanas reģionos, Valsts kontrole konstatējusi, ka tajos ir atšķirīga pieeja atalgojuma politikas īstenošanā reģionu administrācijā nodarbinātajiem.

Četros no pieciem plānošanas reģioniem Attīstības padomes vadītājiem tiek maksāta atlīdzība, vienā plānošanas reģionā atalgojums tiek maksāts arī Attīstības padomes priekšsēdētāja vietniekam, bet vienā plānošanas reģionā atlīdzību izmaksā arī Attīstības padomes locekļiem, savukārt pārējos četros - amatpersonas savus pienākumus veic, nesaņemot samaksu.

Vienīgais reģions, kur Attīstības padomes vadība nesaņem atlīdzību, ir Zemgales plānošanas reģions, savukārt Vidzemes plānošanas reģionā atlīdzība tikusi izmaksāta arī padomes priekšsēdētāja vietniekam.

Plānošanas reģionu darbiniekiem ir noteikts arī būtiski atšķirīgs atalgojums. Tā atšķirības bijušas robežās no 35% līdz 80%. Piemēram, vienā plānošanas reģionā galvenajam grāmatvedim alga pirms nodokļu nomaksas ir 853 eiro, bet citā - 1536 eiro par pilnu slodzi.

Šāda situācija Valsts kontrolei radījusi pārliecību, ka valsts budžeta dotācija netiek izmantota mērķtiecīgi.

Valsts kontrole revīziju plānošanas reģionos veikusi par laika posmu no 2011.gada 1.janvāra līdz 2013.gada 30.jūnijam.

Jau ziņots, ka Valsts kontrole pēc revīzijas plānošanas reģionos secinājusi, ka tie tikai tērē apjomīgus valsts budžeta līdzekļus, bet darbība tiek imitēta. Valsts kontrole uzskata, ka valsts pārvaldei vajadzētu pieņemt lēmumu, - vai šādi reģioni ir nepieciešami. Ja tos nolemj nelikvidēt, tad ir jāīsteno būtiski uzlabojumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ārprāts

Nevienam nav skaidrs ķo nozīmē termins " Plānošanas reģions " , kādas tā funkcijas un atbildība. Izrādās , ka funkcijas - sadalīt pa pareizajām kabatām Eiropas naudu , atbildība - nekāda. Principā korupcijas rezultātā radīts kantoris , caur kuru maksāt naudu partijām tuviem cilvēkiem. Faktiski par neko , jo bez tāda kantora var iztikt pilnīgi.

pirms 5 gadiem, 2014.02.10 16:03

Latvijas ziņas