Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pokaiņu mežā top tūrisma informācijas centrs 2

Šomēnes AS "Latvijas Valsts meži" apsaimniekotajā Pokaiņu mežā sākta tūrisma informācijas centra būvniecība, aģentūru LETA informēja AS "Latvijas Valsts meži" Tērvetes dabas parka Informācijas centra vadītāja Laura Zalcmane.

Viņa skaidroja, ka Pokaiņi ir īpaša vieta, kas kā tūrisma objekts Latvijā ir atklāta salīdzinoši nesen - vien pagājušā gadsimta 90.gados, bet tas jau paspējis gūt lielu atpazīstamību tūristu vidū.

"Ainaviskajā mežā ir atrodami vairāki neparasti akmeņu krāvumi, un te cilvēkiem iespējams izjust neparastus, interesantus enerģijas strāvojumus. Cilvēki ar īpašām spējām apgalvo, ka Pokaiņi ir enerģētiski ļoti spēcīga vieta, turklāt šī ir unikāla vieta ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas un pat visas pasaules mērogā," pauda Zalcmane.

Ņemot vērā ar katru gadu augošo apmeklētāju skaitu, tika pieņemts lēmums būvēt tūrisma informācijas centru. Viena no galvenajām jaunās ēkas funkcijām būs padarīt interesentiem informāciju par Pokaiņu mežu vēl pieejamāku un padarīt šo tūrisma objektu apmeklētājiem komfortablāku. Paredzēts, ka jaunajā ēkā būs arī konferenču telpa un līdzās galvenajai ēkai tiks izbūvēta arī lapenīte.

Augusta pirmajā piektdienā centra pamatos tika ievietota kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Svinīgajā brīdī piedalījās vairāki cilvēki, kuri ieguldījuši lielu darbu un savulaik cīnījušies, lai Pokaiņu mežs tiktu iekļauts apskatāmo tūrisma objektu maršrutos kā īpaša un savdabīga vieta.

Kapsula ievietošanas pamatos brīdī piedalījās pārstāvji no AS "Latvijas Valsts meži", svinīgu uzrunu teica arī Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Safranovičs, kurš atzinīgi novērtēja jaunā objekta pienesumu, lai Pokaiņi kļūtu vēl sakoptāki, pavēstīja Zalcmane.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

mežainis

Pokaiņos pie akmeņiem visus nemaz nevar laist.Daži cilvēciņi sadomājas ņemt sev suvenīrus- akmeņu gabaliņus. Jābrīdina, ka tur ir dažādas enerģētikas akmeņi, negatīvi ar. Galvenais ir tas, ka šos akmeņus nedrīkst pārvietot - arī mazās šķēpelītes. visam ir jāpaliek savās vietās.Senie priesteri tos akmeņus sakrāva pēc zināmas sistēmas. Pats uz savas ādas izbaudiju kā ir tādu akmens šķēpelīti pataustīt- paslimoju tā nekas.

pirms 6 gadiem, 2013.08.10 16:10

mežainis

Tie, kas nesīs prom suvenīrus var palikt pat tik slimi, ka vairs paši nevarēs atgriezt akmeņus vietā. Jebkurš , kas to darīs viņu vietā aŗī saņems pēc nopelniem. Tur ir gan informatīvie , gan sargi, gan rīcības akmeņi.Pat sūnu noņemšana no guļošā akmens un izkustināsāna no vietas var pamatīgi sajaukt sistēmu.Padomājiet kādēļ tur grib tikt tie, kuriem ir ļauni nodomi un vēlme valdīt Pasauli. Esiet prātīgi- akmens atmiņa ir mūžīga.

pirms 6 gadiem, 2013.08.10 16:23

Latvijas ziņas