Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policisti vadībai sūdzas par formu trūkumu; dienesta darba centralizāciju sauc par kaitniecību 8

«To cilvēku, kuram bija ideja par Valsts policijas darba centralizāciju, vajadzētu, kā mazākais, saukt pie atbildības par kaitniecību!» tik skarbi, tiekoties ar vadību pagājušā gada darba izvērtēšanas pasākumā, teica Zemgales reģiona policijas pārvaldes priekšnieks Haralds Laidiņš. Reģiona policijas iecirkņu priekšnieki sūdzējās par formu trūkumu, gauso mašīnu evakuāciju, nesagaidāmiem remontiem un pārlieku birokrātiju, lai tiktu pie darba devēja apmaksāta telefona. 

Valsts policijas priekšnieka vietniecei un Administratīvā biroja priekšniecei Renātei Filai pēc īsas uzrunas no vietējo policijas iecirkņu priekšniekiem nācās uzklausīt daudz sasāpējušu jautājumu. Viņa sākumā slavēja Zemgales policistus, jo «saņemam ļoti daudz pateicību». Viņa arī atklāja, ka pati ir jelgavniece: «Dzīvoju tepat, braucu pa to pašu ceļu uz Rīgu. Redzu, cik bieži policija patrulē gar manu māju.» Taču uzslavas drīz nomainīja Valsts policijas priekšnieka vietnieces teiktais, ka «solīt jums debesu mannu man nav tiesību». Viņa teica, ka, lai gan līdz 2016. gadam plānots pakāpeniski palielināt samaksu, būtiska algu pieauguma nebūs, kā arī šā gada laikā nebūs simt jaunu policistu, lai aizpildītu brīvās štata vietas. «Te strādā entuziasti, tādēļ jārēķinās ar kolēģu atbalstu. Bija Zolitūdes gadījums, un tā dēļ dabūjām kaut ko klāt sociālajām garantijām. Par pieciem procentiem līdz 25 procentiem palielināsim atvaļinājuma pabalstu,» teica R.Fila. 

Jēkabpils policijas iecirkņa priekšnieks Zigmunds Januševskis viņai jautāja, kādēļ ilgstoši netiek apmaksāti uz Rīgu nosūtītie rēķini. Arī citu iecirkņu šefi viņam pievienojās, sakot, ka ēdinātājfirmas, kas apkalpo aizturēšanas izolatorus, jau draudot ar darba pārtraukšanu, ja nesaņems maksu vēl par pērn veikto. «Kā būs ar formu sagādi? Sūta tikai cepures un kaklasaites, bet vai man tās kolekcionēt?!» jautāja Z.Januševskis. Viņam pievienojās Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas priekšnieks Andris Zellis, kas teica – vadība no policistiem prasa uz sabiedrību vērstu darbu, taču nespēj sagādāt formu, lai likumsargs sabiedrības acīs arī cienījami izskatītos. 

R.Fila atbildēja, ka par rēķinu apmaksu skaidrošoties vēlāk, bet par formu sagādi neslēpa – no vajadzīgajiem diviem miljoniem eiro gadā Valsts policijai budžetā atvēlēti tikai 400 tūkstoši. Tādēļ prioritāri ar formām apgādā koledžas studentus, bet jaunus formu komplektus ierindas likumsargiem nevar atļauties. Savulaik esot aptaujā iecirkņiem vaicāts, vai vēlas tikai, piemēram, bikses un džemperus, vai kādas citas daļas no formastērpiem. Policisti atbildējuši, ka nekādas atkāpes nepieļaus, jo pilnu formastērpa komplektu paredz normatīvi. «Kurus likumus varam neievērot mēs, ja jau ministrija neievēro?» jautāja kāds policists. Uz to viņš no vadības saņēma atbildi, ka policisti ir nodevuši zvērestu. «Ļoti šaubos, vai tādu ir devuši ministrijas ierēdņi,» teica R.Fila.  

Dobeles policijas iecirkņa priekšnieks Kaspars Rekscs kritizēja Nodrošinājuma valsts aģentūras darbu, jo nesen salūzuši automātiski veramie vārti, bet tie salaboti tikai pēc divām nedēļām. Tikmēr noziedzniekus nācies vest cauri iecirkņa telpām, kurās ir apmeklētāji. Policijas iecirkņu šefi arī nebija mierā ar mašīnu evakuācijas organizēšanu, jo iepirkumos uzvar firmas, kuru tehnika atrodas tālu, tādējādi auto evakuācija norisinās ilgi un dārgi.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Resnais

Velc cik jaunu formu gribi, vienalga piedzēries Rēzeknes priekšnieks cieņu neizraisa. Kādus likumus drīkst pārkāpt? Ceļu satiksmes noteikumus, likumu par policiju, krimināllikumu (kukuļņemšana), kā arī gadījums Jēkabpilī.. Vēlreiz atgādinu, ka policists un likumsargs ir divas dažādas lietas.

Liriskai atkāpei.
Lai arī DP darbinieki uzrādīja dienesta apliecības un paziņoja, ka aizturēšana notiek saistībā ar kukuļņemšanu, ceļu policisti durvis vaļā nevēra, vēlāk skaidrodami, ka domājuši – durvis liek atvērt laupītāji. Tikām policists, pēc Drošības policijas darbinieku sacītā, mašīnas salonā plēsis banknotes, no kurām daļu stūmis sev rīklē. Diemžēl noēstas galvenokārt tika tās banknošu daļas, uz kurām nav numuru, bet tās, kuras līdz galam nenoēstas un pamestas zem gumijas paklājiņa, palikušas ar visiem DP fiksētajiem banknošu numuriem

pirms 5 gadiem, 2014.02.01 20:55

toties

DP policija kā krievisaka žirujet pērkot superdārgus autiņus .

pirms 5 gadiem, 2014.02.01 21:52

Musha

1. Centralizācija parasti nepatīk, kad vietējā administrācija valsts budžetu sev pa kabatām nevar sadalīt.
2. Pēdējot gados 2 reizes nācās sazināties ar VP Jelgavas nodaļu, abāss reizes pēc vairāku mēnešu klusēšanas un saņēmta atteikuma, nācās rakstīt uz prokuraturu. Odos gadījumos prokuratūra lika Jelgavai strādāt. Bet tie (atkal pēc pāris mēnešiem) tikai atsūtīja gaarāku papīru.
Korupcija acīmredzama (saņem naudā, graudā vai baudā? domāju visos veidos). Noziedzinieks piebrauc ar mašīnu - sniedzu mašīnas numuru, marku un krāsu. Noziedzinieks TELEFONISKI saka policijas inspektoram, ka tāda mašīna VIŅAM nepieder. Policija nepārbauda, kam šī mašīna pieder - viņa darbavietai, sievai? (jo svešā ta toč nebija). Un man atraksta - nu, mīlīt, un mašīna viņam pēc viņa apgalvojumiem, tāda nepieder vispār...

Bez komentāriem, Jelgavas VP nodaļā ir sava repblika, kur šķiet... neko nedara.. tikai vārtus remonte un čigānus ķer...(dažreiz statistikas pēc..)

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 06:24

martins

Viss taču ir labi, valdība no krīzes ir izgājusi, bet ja nopietni, tad tāda mūsu valdības attieksme pret iekšējo drošību ir, ir bijusi undiežē laikam arī būs.

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 07:17

jo

Kā tad nestrādā policija - spriežot pēc komentāriem Resnajam nabadziņam regulāri dara pāri :)

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 08:52

Indrixons

Vajag uzrakstīt- vai taisnība - ka tai Jelgavas iecirknī daudziem policistiem spirts un cigares pazuda vai tika nozagtas, - vai policisti paši nelegālos smēķus tipa iznīcinājuši - kas gan to būtu jādara VIDam? - laim nopublicē dienesta izmeklēšanas rezultātus..Tautai jāzin savi varoņi!

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 12:16

Geju viesnīca "Rūtenperks"

To jau tu gribētu ... :)

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 12:20

Jelgavnieks

Ne jau formas tērps garantēs, lai „likumsargs sabiedrības acīs arī cienījami izskatītos”.
Cienītie policisti, lai nu kam, bet Jums būtu jāsaprot, ka ir pavisam citi kritēriji, kas liecina par policistu darbu un tā kvalitāti.

pirms 5 gadiem, 2014.02.02 13:16

Latvijas ziņas