Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Premjers aicina pašvaldības caur ekonomisko izaugsmi celt valsts un sabiedrības labklājību

Šodien Aucē, uzrunājot Latvijas Pašvaldību savienības 24.kongresa delegātus, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) aicināja pašvaldības caur ekonomisko izaugsmi celt valsts un sabiedrības labklājību.

"Vēlos uzsvērt - lai mēs ātrāk virzītos uz mūsu kopīgajiem mērķiem - stabilu izaugsmi, tautas labklājības un dzīves līmeņa pieaugumu -, ir svarīgi, lai valdības un pašvaldību darbs būtu vērsts vienā virzienā," uzsvēra Dombrovskis.

Premjers norādīja, ka no pašvaldībām tiek gaidīta aktīva rīcība investīciju piesaistē. Bieži vien pašvaldību attieksmei ir izšķiroša loma investīciju piesaistē, tādēļ pašvaldībām ir vērts analizēt faktorus, no kā atkarīga investīciju ienākšana. Kādas ir administratīvās un finansiālās iespējas nodrošināt infrastruktūras pieejamību? Cik iedzīvotājiem draudzīga un efektīva ir to būvvalde un citi pakalpojumu sniedzēji? Vai komunikācija ar iedzīvotājiem ir pietiekami efektīva, izskaidrojot ieguvumus no jaunas ražotnes izveides? Cik efektīvi tiek izmantotas ES fondu piedāvātās iespējas? Katrai pašvaldībai ir jāidentificē savas priekšrocības investīciju piesaistē, jāatrod potenciālo investoru loks un jāizveido ar tiem ciešs dialogs.

No valsts puses premjers solīja darīt visu iespējamo, lai jaunu uzņēmumu ienākšanu ražošanas sektorā padarītu pēc iespējas vienkāršāku - mazinot birokrātiju, radot jaunus atbalsta instrumentus un pilnveidojot esošos, investējot infrastruktūrā. Taču valsts visu nevar izdarīt, jo, lai investīciju ideju novestu līdz realitātei, tā ir jāīsteno kādas pašvaldības teritorijā, kur ļoti liela nozīme ir pašas pašvaldības atvērtībai un pretimnākšanai.

Dombrovskis arī aicināja tās pašvaldības, kam nav veicies tik labi, meklēt vājo rezultātu iemeslus, neizslēdzot arī iespēju apvienoties, kad pašvaldības mazais izmērs ir acīmredzams šķērslis tās spējai vairot uzņēmējdarbības aktivitāti un nodrošināt kvalitatīvus pakalpojumus iedzīvotājiem.

Premjers norādīja, ka nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) administrēšana dod pašvaldībām plašākas iespējas investīciju piesaistē. Turklāt tas ir efektīvs instruments, lai piespiestu graustu un citu nesakoptu īpašumu īpašniekus savest tos beidzot kārtībā, paceļot tiem NĪN līdz maksimālajiem 3%.

Taču ir novēroti arī negatīvie piemēri šīs jaunās iespējas izmantošanā. Atsevišķas pašvaldības izšķērdē potenciālos NĪN ieņēmumus, bez izvērtējuma dodot lielas nodokļu atlaides un rēķinoties, ka tādējādi tās piesaistīs iedzīvotājus un iegūs lielākus IIN ieņēmumus. "Šī rīcība nedod nekādu papildu pievienoto vērtību valstij kopumā un ir vērtējama negatīvi," norādīja Dombrovskis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas