Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pret advokāti Skreiju saistībā ar «RAF» visi procesi ir izbeigti 1

Visi kriminālprocesi, kuri bijuši ierosināti pret advokāti un bijušo bankrotējušās "AS RAF" ("RAF") administratori Lidiju Skreiju saistībā ar fabrikas maksātnespēju, ir izbeigti, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.

Kopumā pret Skreiju bijuši ierosināti trīs procesi. Viens no tiem bijis Daugavpilī pēc Krimināllikuma (KL) 215.panta - par tiesiskās aizsardzības procesa noteikumu pārkāpšanu un 216.panta - par komercķīlas veidā ieķīlātas lietas atsavināšanu bez ķīlas ņēmēja atļaujas vai par tās bojāšanu vai iznīcināšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums viņa vai citu personu mantiskajām interesēm.

Otrs process ierosināts Jelgavā pēc KL 215.panta un 318.panta - par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Pēdējais process ierosināts Rīgā, Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrā, pēc KL 215.panta.

2002.gadā sastāva trūkuma dēļ izbeidza procesu Daugavpilī, tāpat sastāva trūkuma dēļ 2003.gadā izbeigts arī process Jelgavā. Savukārt 2004.gadā, iestājoties noilgumam, ir izbeigts process, kurš bija Rīgā.

LETA jau ziņoja, ka 2002.gada aprīlī Finansu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra Skreijai nozīmēja medicīnisko ekspertīzi, lai pieņemtu tālākos lēmumus krimināllietā, kas ierosināta par Skreijas darbībām. Medicīniskā ekspertīze tika nozīmēta, lai varētu noteikt administratores veselības stāvokli.

Toreiz prokuratūra par Skreijas ilgstošo slimošanu, kuras dēļ nav iespējams veikt izmeklēšanas darbības, paziņoja arī Zvērinātu advokātu padomei.

Lēmums par Skreijas saukšanu pie kriminālatbildības tika pieņemts pagājušā gada 2001.gada jūlijā. Kā ziņoja LETA, 2002.gada aprīlī apsūdzības Skreijai nebija izdevies uzrādīt. Veikt izmeklēšanu kavēja Skreijas nepārtrauktā slimošana.

Skreijai bija plānots uzrādīt apsūdzību pēc KL 215.panta 2.daļas, kas paredz atbildību par darījumu veikšanu par labu vienam vai vairākiem kreditoriem uz citas kreditoru daļas rēķina, ja to tīši izdarījis administrators maksātnespējas procesā.

LETA 2003.gadā ziņoja, ka toreizējais vēl finanšu ministrs Valdis Dombrovskis (V) iepriekš paziņojis, ka RAF administratores Skreijas darbību rezultātā Finanšu ministrija (FM) zaudējusi iespēju atgūt rūpnīcai izsniegto aizdevumu vairāk nekā divu miljonu latu (2,84 miljonu eiro) apmērā.

Tobrīd FM nebija izdevies panākt administratores nelikumīgās darbības apturēšanu. Pēc ministrijas iesnieguma pret Skreiju tika ierosināta krimināllieta par darījumu veikšanu par labu vienam vai vairākiem kreditoriem uz citas kreditoru daļas rēķina, ja to tīši izdarījis administrators maksātnespējas procesā. Ministrija vērsās tiesā, lai administratori atceltu no pienākumu pildīšanas. Tomēr, neraugoties uz ierosināto krimināllietu, Zemgales apgabaltiesa neuzskatīja to par pietiekamu pamatu administratores nomaiņai.

Zemgales apgabaltiesas priekšsēdētāja vietniece Ināra Garda 2003.gadā uzskatīja, ka FM kā maksātnespējīgās "RAF" nodrošinātais kreditors nav izmantojusi visas likumā paredzētās iespējas realizēt rūpnīcas vērtīgāko īpašumu - mašīnbūves preses, kas kopā ar ražotni tika ieķīlātas G-24 trīs miljonu ASV dolāru kredīta saņemšanai.

Kā toreiz aģentūrai LETA skaidroja Garda, no lietas materiāliem bijis iespējams secināt, ka FM kā nodrošinātais kreditors "nav izrādījusi pārāk lielu interesi" par īpašuma realizāciju, pēdējās izsoles un darījumus ar rūpnīcas īpašumu uzticot administratorei, lai gan pašam nodrošinātajam kreditoram ir tādas tiesības.

Lai izvērtētu Skreijas atbilstību administratora pienākumu pildīšanai, kā arī to, vai uz viņu neattiecas likumā "Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju" administratoram noteiktie ierobežojumi, “Maksātnespējas administrācija” iepriekš Skreijai bija pieprasījusi iesniegt pilnu pārskatu par uzņēmuma maksātnespējas procesu, kā arī lūgusi Iekšlietu ministrijas Informācijas centram sniegt atzinumu par administratori.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Latvijas ziņas