Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

PTAC kopš 2011.gada konstatējis daudz problēmu bērnu spēļu laukumos 1

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) kopš 2011.gada veicis 118 rotaļu laukumu pārbaudes dažādās Latvijas pašvaldībās, konstatējot daudz problēmu, arī spēļu laukumu bojājumus un šūpoles ar cietām piekarēm, kas ir īpaši traumatiskas.

Kā aģentūru LETA informēja PTAC preses pārstāve Sanita Gertmane, tāpat pārbaudēs secināts, ka spēļu laukumos ir neatbilstošs segums, neatbilstošs zonējums, kā arī tuvumā esošas bīstamas zonas.

PTAC skaidro, ka spēles un rotaļas ir katra bērna neatņemama attīstības sastāvdaļa, un, tuvojoties vasarai, īpaša vērība jāpievērš tam, cik drošas preces un pakalpojumus tiek izvēlētas bērniem aktīvai atpūtai un vai pietiekami atbildīgi tiek ievēroti preču un pakalpojumu drošības, lietošanas un uzvedības noteikumi.

Lai mazinātu augsto bērnu traumatismu Latvijā, PTAC pagājušajā gadā veica pārbaudes šādām preču un pakalpojumu grupām, kas saistītas ar aktīvu atpūtu un paaugstinātu traumatisma risku.

PTAC pārbaudīja četrus batutu modeļus, konstatējot neatbilstības marķējumā un atbilstības novērtēšanā, lietošanas instrukciju nepilnības. Ņemot vērā, ka tieši uz batutiem bērni gūst ļoti daudz traumu, ir ļoti svarīgi ievērot to lietošanas noteikumus.

Tāpat centrā testēja 17 skrituļslidošanas ceļu sargus un ķiveres, no kuriem trīs ceļu sargi un viena ķivere bija nedroša. Papildus PTAC pērn pārbaudīja 13 piepūšamās atrakciju iekārtas, konstatējot, ka iekārtas nav pietiekami nostiprinātas, atrodas uz cietām virsmām, proti, asfalta, betona.

Daudzos gadījumos nav lietošanas noteikumu vai informācijas, kāda vecuma, auguma bērniem šīs atrakcijas ir piemērotas.

PTAC ieteicis attiecībā uz batutiem tomēr pievērst uzmanību batuta tehniskajam stāvoklim, kā arī tā izvietojumam. Arī izmantojot piepūšamās rotaļu iekārtas PTAC rekomendē pievērst uzmanību to izvietojumam un tam, vai lietotāji iekārtas lietošanas laikā tiek uzraudzīti.

Savukārt attiecībā uz spēļu laukumiem PTAC iesaka koncentrēties uz laukuma pārklājuma veidu, uzstādītās iekārtas veidu un augstumu. Parasti iesaka iekārtu augstumu izvēlēties ne augstāku par pusotru metru, un praksē galvenokārt negadījumi ir saistīti ar kritieniem, kas notikuši bērnu uzvedības dēļ.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ko nu

klaunu kantoris ar lellēm un rotaļlietām vien tik nodarbojas, bet kā ar pārējām jomām: nelikumīgie svari tirdzniecībā, degvielas uzpildes stacijas....?

pirms 5 gadiem, 2014.03.16 19:34

Latvijas ziņas