Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

PVD brīdina: cūku mēris var skart arī Jelgavu

Pašlaik Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris Latgales reģionu. ĀCM ir ļoti lipīga infekcijas slimība, kas izplatās kontakta ceļā. Kaut arī tā nav bīstama citu sugu dzīvniekiem un cilvēkiem, tiem ir svarīga loma slimības pārnešanā – ja dabiskā ceļā Zemgales reģionu ĀCM teorētiski varētu sasniegt šī gada ziemā vai nākamajā pavasarī, tad, iesaistoties cilvēka faktoram, mūspusē tas var uzliesmot kaut rīt.

Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē uzsvēra – ņemot vērā dramatisko situāciju Latgales reģionā, šonedēļ sasaukta Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novada apvienotās civilās aizsardzības komisijas vadības sēde, lai sadarbībā ar PVD apzinātu iespējamos riskus ĀCM izplatībai Zemgales reģionā un veiktu nepieciešamos preventīvos pasākumus. Jelgavas domes priekšsēdētājs un komisijas vadītājs Andris Rāviņš akcentē, ka šis jautājums vasarā ir īpaši aktuāls, jo cilvēki atvaļinājumu laikā dodas ceļojumos, tostarp uz Latgales pusi, un tieši cilvēks var kļūt par šīs bīstamās infekcijas pārnēsātāju.

Pēc A.Rāviņa lūguma, PVD pašvaldībai iesniegs detalizētu informāciju, kurā norādītas mūsu reģionā reģistrētās lopu novietnes. Šī informācija ar iespēju to aktualizēt tiks iekļauta Pašvaldības operatīvās informācijas centra jeb POIC datu bāzē, būtiski atvieglojot operatīvo dienestu darbu ārkārtas situācijā, kas nav izslēgta saistībā ar ĀCM izplatību Latvijā.Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā «Ziņas» informēja, ka Jelgavas novadā ir reģistrēti 29 cūku ganāmpulki, bet Ozolnieku novadā – seši ganāmpulki.

Visu rakstu lasiet piektdienas, 18. jūlija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas