Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rāviņš neatbalsta ideju pašvaldību vēlēšanās ļaut balsot pašvaldībā strādājošajiem 14

Saeimā iesniegtais likumprojekts, kas paredz, ka konkrētās pašvaldības vēlēšanās varēs balstot ne tikai tajā deklarētie iedzīvotāji, bet arī cilvēki, kuri attiecīgajā vietā strādājuši vismaz pēdējos četrus mēnešus, nav pareizs un nebūtu atbalstāms, - tādu viedokli aģentūrai LETA pauda Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS).

"Mēs par šo jautājumu esam iepriekš diskutējuši un šo ieceri neatbalstām," pauda Jelgavas pašvaldības vadītājs. "Ja es šeit, konkrētajā pašvaldībā, dzīvoju un izmantoju tās infrastruktūru, tad es šo infrastruktūru arī uzturu par saviem nodokļiem," norādīja Rāviņš, skaidrojot, ka būtu aplami vēlēt domi pašvaldībā, kurā cilvēks nemaksā nodokļus.

Rāviņš uzskata, ka šāda likuma pieņemšanas gadījumā viņam un viņa pārstāvētajam politiskajam spēkam rīdzinieki balsis neatņems, kaut arī viņš nenoliedz, ka starp Jelgavas iedzīvotājiem ir tādi, kuri darba dēļ mēro ceļu uz Rīgu. "Manuprāt, nebūtu prātīgi Jelgavas iedzīvotājiem vēlēt Rīgas domi. Jelgavnieki ir savas pilsētas patrioti. Protams, ja kāds plāno pārcelties uz dzīvi Rīgā, tad tāds variants nav izslēgts," atzina Rāviņš.

Lai gan likumprojekta autori norāda, ka viņu mērķis ir radīt lielāku vēlētāju aktivitāti, Rāviņš apšauba šādas metodes efektivitāti. Tāpat viņš apšauba, ka "Vienotība" šādā veidā spētu uzlabot savas izredzes Rīgas domes vēlēšanās, jo "mehāniskā veidā nevar iegūt vairāk vēlētāju balsu".

Kā ziņots, Saeimā iesniegts likumprojekts, kas paredz, ka konkrētās pašvaldības vēlēšanās varēs balstot ne tikai tajā deklarētie iedzīvotāji, bet arī cilvēki, kuri attiecīgajā vietā strādājuši vismaz pēdējos četrus mēnešus.

Pašlaik Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likums noteic, ka konkrētajā pašvaldībā vēlēšanās var piedalīties vēlētājs, kurš vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas ir reģistrēts dzīvesvietā attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā, vai personai, kurai attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā pieder nekustamais īpašums. Savukārt vairāku Saeimas frakciju pārstāvji iesnieguši parlamentā likuma grozījumus, paredzot noteikt, ka pašvaldību vēlēšanās konkrētajā teritorijā var piedalīties arī cilvēks, kurš attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā ir nostrādājis kā darba ņēmējs vai pašnodarbinātais vismaz pēdējos četrus mēnešus.

Šo likumprojektu Saeimā iesniedza vairāki "Vienotības", Latvijas Reģionu apvienības deputāti, kā arī Ritvars Jansons (VL-TB/LNNK) un Gunārs Kūtris (NSL).

Likumprojekta autori uzsver, ka "likumdevējam ir pienākums atvieglot pilsoņiem iespēju piedalīties vēlēšanās, jo demokrātija nespēj veiksmīgi funkcionēt bez aktīvas sabiedrības līdzdalības, un zema vēlētāju aktivitāte ir drauds demokrātijai". Tomēr vēlētāju aktivitāte pašvaldību vēlēšanās samazinās.

Deputāti uzskata - lielākā daļa pilsoņu, kuru faktiskā un deklarētā dzīvesvieta nav vienas un tās pašas pašvaldības teritorijā, vēlētos piedalīties pašvaldību vēlēšanās savā faktiskajā dzīvesvietā. Tādēļ, atvieglojot vēlēšanu procedūru, iedzīvotāju aktivitāte pieaugtu, norāda likumprojekta autori.

Foto no "Ziņu" arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 14

hahaha

protams ka neatbalstis, jo pasvaldiba stradajosie vinu izsveps no domes uzreiz.

pirms 3 gadiem, 2015.10.27 20:34

andelmanis

Rudais ar saviem nakts darboņiem siekalojas.

pirms 3 gadiem, 2015.10.28 13:37

Rasma - Es brīnos

Kā Rāviņš to saprata .

pirms 3 gadiem, 2015.10.28 12:50

Ripley

Rāviņ nu ei tak beidzot prom!! Vecs un stulbs esi. Laiks adīt zeķes.

pirms 3 gadiem, 2015.10.28 13:26

:D

Zagšana vecumā kaulus nelauž:D,

pirms 3 gadiem, 2015.10.28 13:41

egle1

kaut arī viņš nenoliedz, ka starp Jelgavas iedzīvotājiem ir tādi, kuri darba dēļ mēro ceļu uz Rīgu.
-------------------------------------------------------------------
v ienreiz la sīju stat istiku, izrā dās p use!!! no Jelg avas strādājo šiem str ādā Rīgā. Kād u di ži infrast ruktūru mē s izma ntojam? Atbra ucam, vis s ja u ci et. Pat p ie ģim enes ārs ta neva r aizs kriet. Nek as sest dien/svētd ien nestr ādā. E s ieros inātu II N da līt s tarp pašval dībām, kur ā cilv ēks d zīvo un strād ā. T ā bū tu godī gāk. p ar vēlēša nām nez inu, j o vēl ēt v airs neie šu.

pirms 3 gadiem, 2015.10.28 14:27

egle1

atvainojos, kretinē tie aizliegtie vārdi

pirms 3 gadiem, 2015.10.28 14:28

Greex

Aizliegtais vārds ir c i l v ē k s :)

pirms 3 gadiem, 2015.10.28 15:00

!

Kā Tevi sauc?
Jā-jā-jānis!
Tu rausti valodu?
Es nē, bet tas kurš mani reģistrāja rausta!

pirms 3 gadiem, 2015.10.28 15:03

vova

Kaut nu jūs viņa vecuma būtu tik gudri bet nespīd.un vispār kas tas par vecumu.labākie gadi

pirms 3 gadiem, 2015.10.28 15:00

Apinit

Rizij mer goroda 2017

pirms 3 gadiem, 2015.10.29 10:16

Latvijas ziņas