Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rāviņu vienbalsīgi ievēl par Zemgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāju 6

Kā informē Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Ieviņš, šodien Iecavā ZPR Attīstības padomes (AP) sēdē par padomes priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēts Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Turpmāko gadu par viņa vietnieku strādās Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums.

Jaunā AP priekšsēdētāja amatam tika izvirzīta tikai viena kandidatūra – līdzšinējais priekšsēdētājas Guntas Žildes vietnieks Jelgavas mērs Andris Rāviņš. Slēgtās vēlēšanās par viņu balsoja 19 padomes dalībnieki.

Savukārt priekšsēdētāja vietnieka kandidatūrai tika izvirzīti Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris un Aizkraukles novada mērs Leons Līdums. Par vietnieku ar vienas balss pārsvaru ievēlēts Sēlijas pašvaldību izvirzītais kandidāts L.Līdums.

“Ir sācies jauns Eiropas Savienības plānošanas periods un projektu ieviešana, un šie izaicinājumi nebūs viegli,” pēc ievēlēšanas uzsvēra A.Rāviņš. Viņš pauda, ka, sākoties jaunajai budžeta plānošanai, ir nepieciešams cīnīties par pašvaldību finansējumu – tikai tā nebūs nepieciešams samazināt iedzīvotājiem pieejamo pakalpojumu kopumu. “Lai aizstāvētu savas pozīcijas un Zemgali, ir jāstrādā. Mums ir jāpanāk, lai Zemgalē ieklausās un valsts atvērtu sirdi Zemgalei,” norādīja jaunais ZPR AP priekšsēdētājs. Viņš uzsvēra, ka jādomā par veidiem, kā attīstīt ražošanu, jo iekšzemes kopprodukta pieaugums ir niecīgs: “Ja mums nebūtu Eiropas naudas, mums nebūtu nekā. Savas naudas mums šajā valstī praktiski nav. Mums ir jācenšas atrast tās nozares, kurās iespējams veidot ienākumus.”

Andris Rāviņš dzimis 1955.gadā Jelgavas novada Elejā, skolas gadus pavadījis Sesavā un Priekuļos, savukārt 1980.gadā absolvējis Latvijas Lauksaimniecības akadēmiju (tagad – universitāti). Zīmīgākie A.Rāviņa karjeras atskaites punkti ir dalība Latvijas Tautas frontē, priekšsēdētāja amats Jelgavas Rajona padomē, Zemkopības ministra amats (G.Krasta valdībā no 1997. līdz 1998. gadam), “Unibankas” Jelgavas filiāles pārvaldīšana, bet kopš 2001.gada – ievēlēts par Jelgavas domes priekšsēdētāju (atkārtoti pārvēlēts 2005., 2009. un 2013. gadā).

ZPR Attīstības padomes nolikums paredz, ka priekšsēdētāja svarīgākie uzdevumi ir pārstāvēt organizāciju valsts un pašvaldību institūcijās, starptautiskās organizācijās, kā arī pārstāvēt reģiona intereses tiešās pārvaldes institūcijās.

Līdzšinējā AP vadītāja Pļaviņu novada priekšsēdētāja Gunta Žilde, atskaitoties par padarīto gada laikā, norādīja, ka 12 ZPR AP sēdēs, kas līdz 2015.gada 18.augustam notikušas viņas vadībā, pieņemti vairāk nekā 60 reģiona attīstībai būtiski lēmumi, kā arī apstiprināta ZPR dalība 18 projektos. Tāpat šajā periodā noslēgušies seši apjomīgi projekti, savukārt sākti vai turpināti astoņi projekti. “Gads nebija viegls. Esam noslēguši sadarbības līgumus ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, turklāt šī sadarbība sekmīgi turpinās. Gada laikā tika sāktas vairākas sarežģītas pārrunas – 2015. gada pirmajā pusē sākām diskusijas par Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvāto atalgojuma modeli, kā arī Labklājības ministrijas Deinstitucionalizācijas plānu. Tāpat pašai izdevās iesaistīties Zemgales Kultūras programmā, kur piedalījos iesniegto projektu izvērtēšanā,” stāsta G.Žilde.

Jāatzīmē, ka Attīstības padomes sēdē līdz ar jauna priekšsēdētāja vēlēšanām padomes dalībnieki apstiprinājuši arī projekta “Atver sirdi Zemgalē!” virzīšanu, kā arī apstiprinājuši Zemgales plānošanas reģiona Ilgtspējīgas attīstības stratēģiju 2015.–2030.gadam un Attīstības programmu 2015.–2020.gadam.

Pārstāvot 22 novadus un divas republikas nozīmes pilsētas – Jelgavu un Jēkabpili – ZPR uzdevumi ir koordinēt reģiona ilgtermiņa līdzsvarotu attīstību, nodrošināt nozaru politikas plānošanu un ieviešanu atbilstoši reģionu specifikai, kā arī sadarboties ar ministrijām un citām valsts institūcijām. ZPR ir viens no pieciem Plānošanas reģioniem Latvijā.

Foto no "Ziņu" arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 6

protams

kurš gan cits māk tik godīgi sadalīt miljonus kā Rāviņš . Kur nauda tur ZZS klāt kā likts.

pirms 4 gadiem, 2015.08.18 16:44

VOT

Labi izskatas.

pirms 4 gadiem, 2015.08.18 21:39

jelgavniece

Lai mūsu pilsētas mēram veicas! Un paldies par skaisto pilsētu! Prieks mums un Jelgavas viesiem!

pirms 4 gadiem, 2015.08.19 08:59

Sandra K.

Apsveicu mūsu mēru! Novēlu, lai jaunajā amatā strādātu tik pat aktīvi un atbildīgi līdz šim.

pirms 4 gadiem, 2015.08.19 15:29

Latvijas ziņas