Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Reirs: Tuvākajos gados valsts budžetā varētu nebūt līdzekļu jaunu cietumu būvniecībai

Tuvākajos trīs gados valsts budžetā, visticamāk, varētu nebūt līdzekļu jaunu cietumu būvniecībai, aģentūrai LETA sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (V).

Reirs uzsvēra, ka šodien valdībā izskatītais Tieslietu ministrijas (TM) ziņojums vērsts uz nākotni. Proti, TM atzīmē, ka ir svarīgi īstenot šos projektus. Tomēr jau pirms tam jābūt skaidrībai par vietām, kur varētu būvēt šos cietumus, un tieši uz to ir arī vērsts šodien izskatītais informatīvais ziņojums.

Reirs arī atzina, ka pašlaik valsts budžeta līdzekļu jaunu cietumu būvniecībai nav, turklāt pašlaik turpinās viens šāds projekts. Arī nākamajos trīs gados, visticamāk, finansējuma jaunu cietumu būvniecībai budžetā varētu nebūt, pieļāva ministrs.

Kā ziņots, pēc jaunā Liepājas cietuma darbības sākšanas nākamos cietumus vēlētos izvietot Latgales reģionā un Pierīgā, liecina informācija informatīvajā ziņojumā par ieslodzījuma vietu infrastruktūras attīstības īstenošanas gaitu.

Tajā norādīts, ka pēc pirmā jaunā cietuma Liepājā darbības sākšanas TM plāno slēgt Liepājas cietumu, Jelgavas cietumu, Brasas cietumu un Vecumnieku cietumu, ieslodzītos no minētajiem cietumiem, kā arī daļu no Jēkabpils cietumā esošajiem ieslodzītajiem pārceļot uz jauno cietumu Liepājā. Slēgto ieslodzījuma vietu nekustamie īpašumi tiks atsavināti.

Kā norāda ministrijā, otro jauno cietumu nepieciešams izvietot Latgales reģionā, ņemot vērā Daugavgrīvas cietuma infrastruktūras nolietojumu, kultūras pieminekļa statusu, kas izslēdz pārbūves iespējas, tajā esošo ieslodzīto skaitu un specifiku. Šajā cietumā jāparedz vietas 1200 ieslodzītajiem. Pēc šī jaunā cietuma darbības sākšanas plānots slēgt Daugavgrīvas cietuma abas nodaļas un Jēkabpils cietumu, ieslodzītos pārceļot uz jauno Latgales cietumu. Slēgto ieslodzījuma vietu nekustamie īpašumi tiks atsavināti. Vienlaikus, ņemot vērā jau zināmu pieredzi ar jaunā cietuma būvniecībai piemērota zemesgabala atrašanu, TM nepieciešams savlaicīgi sākt sarunas ar Latgales reģiona pašvaldībām par jaunajam Latgales cietumam piemērota zemesgabala meklēšanu.

Trešo jauno cietumu nepieciešams izvietot Pierīgā, norāda ministrijā, ņemot vērā krimināllietās iesaistīto (apcietināto) personu skaitu Rīgā, Rīgas Centrālcietuma infrastruktūras nolietojumu un infrastruktūras īpatnības, tiesu izvietojumu, kā arī Rīgas Centrālcietuma atrašanos galvaspilsētas centrā un no tā izrietošos drošības aspektus. Šajā cietumā jāparedz vietas 1200 ieslodzītajiem. Pēc minētā cietuma darbības sākšanas tiks slēgts Rīgas Centrālcietums, ieslodzītos pārceļot uz jauno Pierīgas cietumu. Slēgtās ieslodzījuma vietas nekustamais īpašums tiks atsavināts. Vienlaikus, ņemot vērā jau zināmu pieredzi ar jaunā cietuma būvniecībai piemērota zemesgabala atrašanu, TM nepieciešams savlaicīgi sākt sarunas ar Pierīgas pašvaldībām par jaunajam Pierīgas cietumam piemērota zemesgabala meklēšanu.

Savukārt ceturto jauno cietumu nepieciešams izvietot Vidzemes reģionā, izvērtējot iespēju to veidot esošā Valmieras cietuma vietā. Šajā cietumā jāparedz vietas 1000 ieslodzītajiem. Ja jaunais Vidzemes cietums netiks būvēts Valmieras cietuma teritorijā, tad pēc jaunā Vidzemes cietuma darbības sākšanas Valmieras cietums tiks slēgts, un tā nekustamais īpašums tiks atsavināts. Tikmēr piekto jauno cietumu nepieciešams izvietot esošajā Olaines cietuma teritorijā, kurā pašreiz jau atrodas Latvijas Cietumu slimnīca un tiek plānota Atkarīgo centra būvniecība, kuru plānots uzbūvēt līdz 2016.gada 30.aprīlim. Olaines cietuma infrastruktūra pārbūvējama tā, lai papildus jau esošajai Latvijas Cietumu slimnīcai un Atkarīgo centram tajā tiktu izveidota infrastruktūra ieslodzīto sieviešu izvietošanai.

Foto no «Ziņu» arhīva

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas