Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīgas pils 500 gadu jubilejai veltīta sudraba kolekcijas monēta

Latvijas Banka nākamotrdien prezentēs jaunāko eiro sudraba kolekcijas monētu «Rīgas pilij 500». Tā ir  veltījums Rīgas pilij, kuras siluets Daugavas labajā krastā ir raksturīga galvaspilsētas panorāmas zīme, kas gadsimtiem bijusi varas spēka vai vājuma lieciniece. Par tagadējās Rīgas pils uzbūvēšanas gadu pieņemts uzskatīt 1515. gadu, «Ziņas» informēja Latvijas Bankā.

Rīgas pils torņi piesaista skatienu kā vieta, kur ceļā uz Latvijas neatkarības atgūšanu pacēlās sarkanbaltsarkanais karogs, kur Valsts prezidenta karogs liecina par viņa atrašanos pilī, jo kopš 1995. gada vasaras Rīgas pils atkal kļuvusi par prezidenta rezidenci. Pēc rekonstrukcijas darbu tajā turpinās Valsts prezidenta kanceleja un Latvijas Nacionālais vēstures muzejs. Rīgas pils kā viens no Latvijai raksturīgiem simboliem savu 500 gadu jubileju atzīmē ar svaigu krāsu rotu un Latvijas Bankas veltītu sudraba kolekcijas monētu. 

Uz monētas attēloti Rīgas pils Konventa vārtu portāla akmens ciļņu – Madonnas un Livonijas ordeņa mestra Voltera fon Pletenberga – attēli, kā arī stilizēts Rīgas pils atveids skatā no augšas. 

Latvijas Bankas kasēs  un citās monētu tirdzniecības vietās monēta «Rīgas pilij 500» nonāks trešdien, 17. jūnijā. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas