Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rosina nedēļu iztikt bez auto

No 16. līdz 22. septembrim visā Eiropā notiks Eiropas mobilitātes nedēļas kampaņa, kurā iesaistās daudzas valstis, piedāvājot saviem iedzīvotājiem padomāt par ilgtspējīgu mobilitāti pilsētvidē. Arī jelgavnieki tiek aicināti atbalstīt šo iniciatīvu un iesaistīties akcijā «Diena bez auto», kas notiks 18. septembrī, informē Sabiedrības integrācijas pārvalde.

Visi Jelgavas iedzīvotāji – bērni, jaunieši, pieaugušie, seniori –, ikviens, kurš nav vienaldzīgs pret apkārtējo vidi, aicināts piedalīties akcijā un pārvietoties kājām vai izmantot alternatīvus pārvietošanās veidus – velosipēdus, skrituļslidas, segvejus, skeitbordus, skrejriteņus.

Katru gadu Eiropas mobilitātes nedēļa akcentē kādu konkrētu tēmu un vietējās pašvaldības tiek aicinātas organizēt pasākumus saviem iedzīvotājiem, lai sekmētu ilgtspējīgu mobilitāti un iedzīvotājus informētu par daudzajām tās priekšrocībām. Šī gada mobilitātes nedēļas galvenā tēma ir «Ilgtspējīga mobilitāte pilsētvidē». Tas ir aicinājums Eiropas pašvaldībām iepazīstināt savus iedzīvotājus ar ilgtspējīgu mobilitāti, sniedzot kombinētas iniciatīvas, paplašinot to pieejamību interesentiem.

Tāpat kā vairākas Latvijas pilsētu pašvaldības, arī Jelgavas pašvaldība piedalās Eiropas mobilitātes nedēļā. Šoreiz Sabiedrības integrācijas pārvalde aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus atbalstīt alternatīvu mobilitāti, proti, atteikties no sava auto izmantošanas par labu mazāk piesārņojošiem, klusākiem transportlīdzekļu veidiem un tā saudzēt ne tikai vidi, bet arī savu veselību. 

Ilustrācija: cars.justelite.net

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas