Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Sadales tīkls» vējainā laikā aicina būt uzmanīgiem elektrolīniju tuvumā

Šodien Latvijā vērojams spēcīgs vējš, kas pēcpusdienā vietām var sasniegt vētras spēku. Ņemot vērā sinoptiķu brīdinājumus, AS «Sadales tīkls» aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā, netuvoties elektroietaisēm, ja tās skāruši koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību.

Iedzīvotājiem konstatējot elektroiekārtu bojājumu vai defektu par to ieteicams nekavējoties ziņot «Sadales tīkla» Klientu servisam pa diennakts bezmaksas tālruni 80200404. Lai operatīvi un sekmīgi novērstu bojājumu, zvanot iedzīvotāji aicināti nosaukt precīzu informāciju par bojājuma atrašanās vietu, skaidro uzņēmuma pārstāve Renāte Meļķe.

«Rudens vētras ir paredzama dabas stihija, ar kuru uzņēmums rēķinās ik gadu. Svarīgi, ka ar katru gadu pieaug arī uzņēmuma gatavība tās sagaidīt un arvien ātrāk novērst izraisītās sekas – ir veikti gan preventīvi pasākumi, attīrot trases un uzlabojot gaisvadu elektrolīniju stāvokli, guldot kabeļus, un citi pasākumi, kas atstāj pozitīvu iespaidu uz elektroapgādi kopumā, gan arī ievērojami sniegts atbalsts operatīvās darbības nodrošināšanai – transportam, tehniskajai sagatavotībai,» ziņo uzņēmuma pārstāve.

Lai saīsinātu neplānotu elektroenerģijas piegādes pārtraukumu ilgumu klientiem, tiek uzstādīta aparatūra, kas ļauj uzņēmuma dispečeriem operatīvi saņemt informāciju par bojājumiem tīklā – precīzas transformatoru punktu, apakšstaciju un pat balstu koordinātas. Savukārt viss operatīvo izbraukumu brigāžu transports ir aprīkots ar GPS navigācijas iekārtām, kas iekļauj šīs pašas koordinātas un pēc dispečeru sniegtās informācijas ļauj iespējami īsākajā laikā nokļūt bojājuma vietā un to novērst. Īpaši svarīgi tas ir rudens vētrām dabas stihiju gadījumos, kad elektrolīnijās var būt vairāki bojājumi.

«Sadales tīkls» nodrošina elektroenerģijas piegādi vairāk nekā vienam miljonam klientu objektu visā Latvijas teritorijā. Elektroenerģijas sadales tīklu kopgarums ir gandrīz 95 000 kilometri. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas