Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas deputāti iepazīsies ar situāciju pašvaldību ilgtermiņa saistību jomā; Jelgava tuvojas kritiskajai robežai 4

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti otrdien iepazīsies ar Finanšu ministrijas ziņojumu par pašvaldību ilgtermiņa saistībām ― aizņēmumiem, galvojumiem un ilgtermiņa saistībām.

Komisija plāno iepazīties ar pašvaldību ilgtermiņa saistību finansiālajiem rādītājiem un to izmaiņu tendencēm, izvērtēt pastāvošo saistību uzņemšanās kārtību, kā arī apzināt pašvaldības, kurās sasniegts ilgtermiņa saistību kritiskais apjoms. Tāpat plānots noskaidrot iesaistīto institūciju viedokļus par pastāvošās pašvaldību ilgtermiņa saistību uzņemšanās sistēmas nepilnībām un nepieciešamajiem uzlabojumiem, informē Saeimas Preses dienests.
Finanšu ministrijas apkopotā informācija liecina, ka līdz 31.martam visām 119 Latvijas pašvaldībām  ilgtermiņa saistības bija vairāk nekā viena miljarda latu apmērā, tajā skaitā šogad dzēšamās saistības bija 103 miljonu apmērā. Turklāt atsevišķu pašvaldību, piemēram, Valmieras pilsētas, Cēsu novada un Jelgavas pilsētas aktuālo saistību apmērs tuvojas kritiskajai robežai jeb 20 procentiem no pašvaldības saimnieciskā gada pamatbudžeta ieņēmumiem bez mērķdotācijām un iemaksām pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Komentētājs numur 1

Šausmas! Izskatās, ka ilgtermiņā par pilsētas nākotni neviens nedomā.

pirms 6 gadiem, 2013.04.29 14:20

COOL

Raviņa pieeja atgādina treknos gadus. Tagad tāda laba balīte griežas, bet drīz Jelgavai sāksies pohas. Un tad jau vajadzēs sākt domāt, kas ir sadarīts un kā dzīvot tālāk. Bet tad jau lielākajiem balētējiem un dzērājiem būs vienalga. Tagad mēģina sazagt vēl pēdējo.

pirms 6 gadiem, 2013.04.29 15:35

COOLam

Liepiņa kungam viss būs jasakārto, jabadabadoo !

pirms 6 gadiem, 2013.04.29 16:29

Latvijas ziņas