Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākas Dobeles novada svētku pasākumi 1

Šodien Dobelē sākušies Dobeles novada svētku pasākumi, kas sakrīt arī ar Baznīcu nakti, informē Dobeles pilsētas kultūras nama pasākumu producente Krista Kleina.

No rīta Dobeles pilsētas kultūras namā notika t.s. lūgšanu brokastis, bet no plkst.18 līdz pusnaktij visi var piedalīties Baznīcu nakts pasākumā, kurš novada svētku laikā saistās arī ar Dobeles Evaņģēliski luteriskās baznīcas 520 gadu jubileju.

Savukārt Ķestermeža estrādē plkst.20 sāksies novada svētku koncerts "Zelta mute", kurā skanēs Raimonda Paula dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem. Koncerta īpašie viesi būs Raimonds Pauls un Jānis Peters. Koncertā uzstāsies Marts Kristians Kalniņš un Veronika Plotņikova, Dainis Skutelis, Aija Andrejeva, Viktors Lapčenoks, Atis Auzāns, Andris Ērglis, Samanta Tīna, Ieva Sutugova, Oranžā kora ansamblis, Dobeles Valsts ģimnāzijas puišu ansamblis "KPTT" un koris "Sadziedis", kā arī jauktais koris "Septiņi sapņi" (Dobele) ar diriģentu Raimondu Bulmeru.

Turpat plkst.23 sāksies zaļumballe, kurā uzstāsies Andris Ērglis un instrumentālā grupa Jāņa Strazda vadībā, kas arī ir maksas pasākums.

Novadnieku svētku gājiens notiks sestdien, 6.jūnijā, un tas sāksies plkst.13 un vedīs pa maršrutu – Sporta halle, Brīvības iela, Baznīcas iela, Tirgus laukums.

Šā gada novada svētku moto Dobelē ir – "Mūsu mājas, kur labi klājas". "Mājas – tā ir sajūta. Mājas ir vieta, kur stiprināties un atgūt spēkus: emocionāli, garīgi, arī fiziski. Tā ir vieta, kur uzņemam ciemiņus, kur esam kopā ar savējiem, vieta, kur augām mēs un izaug mūsu bērni. Mājas ir vieta, kuru mīlam," pauda Dobeles pilsētas kultūras nama pasākumu producente, novada svētku koncepcijas autore Sandra Ķiņķere.

Dobeles novada kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Māra Krūmiņa skaidroja, ka novada svētki sestdien sāksies ar velobraucienu ar uzdevumiem. Visu dienu, sekojot programmas piedāvājumam, būs iespējams pavadīt pilsētas centrā vai doties un Sporta halli un vērot vai piedalīties sacensībās, bet visi tur pulcēsies plkst.12.30, lai kopīgā gājienā ar lepnumu parādītu, cik novadnieku ir un ko visi dara savu kopīgo un katra māju veidošanā un uzturēšanā.

"Mājas sajūtai svarīga ir arī kopīga maltīte, tāpēc šajos svētkos celsim galdā katra pagasta īpašo ēdienu – kulināro lepnumu, piedāvājot izjust mūsu novada atšķirīgās garšas," skaidroja Krūmiņa.

Tirgus laukumā sestdien plkst.21.30 sāksies koncerts "Mīlas rokbalādes", kurā uzstāsies grupa "Colt" un Harijs Zariņš. Koncertā piedalīsies arī Aija Andrejeva, Alex, Egons Kronbergs, Antra Stafecka un Dināra Rudāne.

Krūmiņa informēja, ka sestdiena noslēgsies ar atraktīvu un nopietnu sportu – nakts skrējienu, koncertu un uguņošanu. "Kā katru gadu varēsim ballēties līdz rīta gaismai, šoreiz – kopā ar Viļņa Dumpja deju orķestri," pauda Krūmiņa. Pirmoreiz šajos svētkos piedāvās skatīties arī brīvdabas kino.

Mierīgāka un rimtāka paredzēta svētku izskaņa svētdien, 7.jūnijā, pie Dobeles pilsētas kultūras nama un Amatu mājas. "Kam patīk, varēs skatīties multenes, citi varēs piedalīties gan radošajās darbnīcās, gan izsolē, vērot senioru koncertu un baudīt Mūsmāju zupu," skaidroja Dobeles novada kultūras un sporta pārvaldes vadītāja.

"Vārds un iespēja jaunajiem! Tā var nosaukt šī gada Novada svētku programmas tapšanas gaitu – sākot ar koncepciju un beidzot ar programmu. Man šķiet ļoti zīmīgi, ka galu galā izkristalizējās ideja par mājām – ģimeni, pilsētu, novadu un arī Latviju. Viņiem, jauniešiem, tas ir tik svarīgi – turēt dzīvu un svētu māju sajūtu," pauda Krūmiņa.

Svētku programma ŠEIT.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

..

Par maksu, pffff !!! JELGAVĀ viss bija pa velti :p

pirms 4 gadiem, 2015.06.05 16:51

Latvijas ziņas