Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākas Lūgšanu nedēļa

No šodienas līdz 25.janvārim Latvijā notiks Lūgšanu nedēļa, kurā kristīgās pasaules pārstāvji aicināti pārdomāt citātu no svētā Pāvila pirmās vēstules korintiešiem "Vai Kristus ir sadalīts?".

Latvijas Romas Katoļu baznīcas Informācijas centrā aģentūru LETA informēja, ka ik gadu lūgšanu nedēļas tēmas, lasījumus un aizlūgumus izvēlas kādas valsts kristieši. Šogad tie ir kanādieši, kuri piedāvā šos svētā Pāvila vārdus pārdomāt savā kopienā un ekumeniskajā kopienā savstarpēji dalīties garīgajās dāvanās.

Latvijā Lūgšanu nedēļas laikā paredzēti vairāki pasākumi. Igatē 18.janvārī plkst.12 notiks Sv.Jāņa Kristītāja un Marijas Magdalēnas baznīcas gada jubilejai veltīts dievkalpojums. Tajā piedalīsies katoļu priesteris Modris Lācis un luterāņu mācītājs Māris Lukaševics, kuri apkalpo Igates baznīcu, kā arī evaņģēliski luteriskās baznīcas Valmieras iecirkņa prāvests Arnis Bušs.

Madonas apkārtnē notiks vairāki Lūgšanu nedēļai veltīti pasākumi. 19.janvārī notiks volejbola turnīrs, bet 20.janvārī Madonas baptistu draudzē - svētbrīdis. Nākamajās dienās paredzēts arī kopīgs kino vakars, svētbrīdis Jaunkalsnavas katoļu draudzē, ekumenisks dievkalpojums Madonas evaņģēliski luteriskajā draudzē, kā arī svētbrīdis Cesvaines katoļu draudzē. Lūgšanu nedēļa noslēgsies 25. janvārī ar Tezē lūgšanu vakaru Madonas katoļu baznīcā.

Kristiešu vienotības nedēļu noslēgs ekumeniskais dievkalpojums Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrālē 25.janvārī plkst.12.

Lūgšanu nedēļas par kristiešu vienotību tradīcija pasaulē ir aizsākusies 1908.gadā, kad šos datumus pirmo reizi izvēlējās anglikāņu mācītājs Pols Vatsons. Norises laiks no 18. līdz 25. janvārim ir izraudzīts simboliski - lūgšanu nedēļa aizsākas pirmā Romas bīskapa apustuļa Pētera svētkos un noslēdzas apustuļa Pāvila atgriešanās svētkos, kad viņš no kristiešu vajātāja kļuva par dedzīgu Kristus piekritēju un draugu. Lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību Latvijā plaši tiek atzīmēta kopš 2006.gada.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas