Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāks sakopt valsts autoceļus pēc ziemas sezonas 4

31. martā oficiāli beidzas autoceļu ziemas uzturēšanas sezona. Būtiski mainās arī ceļu uzturēšanas darbu specifika. Taču sezonu maiņas laikā, kad vēl ir iespējama apledojuma veidošanās un snigšana, tiek saglabāta iespēja operatīvi reaģēt un brauktuves notīrīt vai nokaisīt, ziņo «Latvijas valsts ceļu» Satiksmes informācijas centrs.

Mainoties sezonai, lielāka uzmanība vispirms tiks pievērsta asfaltēto ceļu seguma bojājumu remontam un satiksmes organizācijas līdzekļu atjaunošanai, lai veicinātu drošu un efektīvu satiksmi valsts autoceļu tīklā.

Iestājoties laikapstākļiem, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra nebūs zemāka par +5 grādiem, tiks sākti bojāto asfalta segumu remontdarbi jeb tā saucamais bedrīšu remonts. Remontdarbi vienlaicīgi notiks visā valsts teritorijā. Līdzko būs apžuvuši grantētie ceļi, tiks līdzināti un atjaunoti arī tie.

Tāpat kā ziemā arī vasarā ceļu uzturēšanas darbi tiks veikti prioritārā secībā, ņemot vērā uzturēšanas klases A (augstākā), B, C un D (zemākā). Tās ir noteiktas pēc autoceļu sociālekonomiskās nozīmes un transporta plūsmas izvērtēšanas. Tas nozīmē, ka vispirms tiks sakārtoti svarīgāko un noslogotāko maršrutu autoceļi.

Asfaltēto ceļu segumu bojājumi A uzturēšanas klases autoceļos tiks saremontēti līdz 1. jūnijam, līdz 15. jūnijam - B uzturēšanas klases ceļos un līdz 1. jūlijam - C un D uzturēšanas klases ceļos.

«Latvijas valsts ceļi» aicina autovadītājus būt ļoti uzmanīgiem un ievērot īslaicīgos satiksmes ierobežojumus remontdarbu vietās, jo uz ceļa strādā cilvēki. 
Plānots, ka bedrīšu remontu vienlaicīgi veiks aptuveni 100 brigādes visā valsts teritorijā. «Latvijas valsts ceļi» aicina autovadītājus ziņot par bedrēm uz valsts ceļiem pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī twitter.com/LVceli.

Ar valsts autoceļu uzturēšanas klašu un avārijas stāvoklī esošo ceļu posmu detalizētiem sarakstiem, kā arī plānotajiem autoceļu rekonstrukcijas un remontdarbiem var iepazīties www.lvceli.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

svētelis

Atkal tie lāpītāji...svētās šausmas, es pat nezinu kas tagad ir mazāks ļaunums uz asfalta izstrādājuma, bedres vai ielāps!?
Mašīnas piekare braucot no lukoila līdz elejai ir agonijā.

pirms 5 gadiem, 2014.03.31 13:56

Special

Bieži komandējumos sanāk braukt uz EST, esmu to zemi izbraukājis krustu šķērsu, bet NEKUR NEKAD neredzēju tādu bedrīšu aizlipināšanu kā latvijā!!!
Bedri asfaltā izzāģē taisnstūra formā līdz veselam asfaltam, iztīra un liek vienu gruntīgu ielāpu. Salaiduma vietu nejūt. Latvijā pa tiem ielāpiem braucot, krata no mašīnas laukā!!! Kauns latvijas bedrīšu haltūristiem!!!!!

pirms 5 gadiem, 2014.03.31 14:04

moše

a priekškam muļķu zemei ceļi?Kautvai paskatieties uz to ļetaru kas ir ielikts par valsts prezidentu!

pirms 5 gadiem, 2014.03.31 14:19

Special

.....nja, pēdējie divi prezidenti...parodija par valsts galvu...diemžēl

pirms 5 gadiem, 2014.03.31 14:24

Latvijas ziņas