Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Septīto gadu aicina Lielajā talkā 4

Aizvien tīrākas un sakoptākas Latvijas vārdā rīt, 25. aprīlī, simtiem mūsu puses talcinieku, kuru vidū būs arī daudzu skolu, iestāžu, uzņēmumu, politisko partiju, reliģisko organizāciju un biedrību pārstāvji, dosies Lielajā talkā. Pieteiktās vietas un iespēju sazināties ar talku koordinatoriem var atrast kustības organizatoru mājas lapā www.talkas.lv.

«Esam par zaļu un kārtīgu Latviju, tāpēc arī šogad noteikti piedalīsimies,» teic Dobeles šosejas 42. nama iedzīvotājs Kaspars Zihmanis, kurš kopā ar savu ģimeni, Latvijas Bērnu fonda Jelgavas nodaļas pārstāvjiem un citiem domubiedriem apņēmies satīrīt teritoriju starp Dobeles šoseju un Ganību ielu.

Kaspars stāsta, ka tā ir neviena nepieskatīta taka, ko daudzdzīvokļu māju iemītnieki izmanto, lai nokļūtu, piemēram, tuvējā veikalā «Maxima». Līdz ar to uz taciņas var redzēt, kas tikai nav pirkts un pa ceļam ēsts. Mētājas tukšas pudeles, čipsu pakas, konfekšu papīriņi un cita draza. Tās apjoms gan nav tik milzīgs kā pirmajā Lielās talkas gadā un ar katru gadu samazinās, tomēr līdz pilnīgai uzvarai vēl ir tālu, atzīst talkošanas vietas pieteicējs. 

Talkotājs Kaspars cer, ka sasniegt mērķi varētu palīdzēt arī atkritumu izmešanas aizlieguma zīmes. No pērn uzliktajām palikusi tikai viena, tāpēc sestdien tās tiks atjaunotas. Jelgavā Lielās talkas laikā tāpat organizēti tiks sakopts un labiekārtots Alunāna parks, Rūpniecības ielas posms, Palu ielas zaļā zona, Kūliņu ceļš, dažādu iestāžu teritorijas un citi objekti, kā arī vākti atkritumi ielu malās un savākti nolūzuši koku zari. 

Vairāk nekā 40 talkošanas vietu šogad pieteiktas Ozolnieku novadā. Talcinieki, piemēram, apņēmušies sakopt ceļa nomales Skuju skolas apkārtnē un Brīvības cīnītāju piemiņas vietu, Lielupes krastmalu pie Teteles pamatskolas, Ozolnieku ūdenskrātuves apkārtni, piemiņas vietu «Melioratoriem», Lieldienu pļavu un Veselības taku. Tāpat tiks stādīti koki pie Vareļu pieminekļa, mežā pie Emburgas, dzejnieka Edvarta Virzas un Elzas Stērstes vasaras mājas apkaimē, kur notiks arī parka sakopšanas un ainavas takas veidošanas darbi. 

Pēc iespējas vairāk piegružotos un aizaugušos stūrus centīsies sakārtot arī Jelgavas novada visu trīspadsmit pagastu aktīvākie ļaudis. Pašvaldība ziņo, ka pēc talkas pagastu pārvaldes organizēs savākto atkritumu izvešanu. Taču bez maksas tiks aizvākti vien tie, kas būs salikti Lielās talkas oficiālajos atkritumu maisos, kas šogad būs zilā krāsā. Jelgavas novads saņēmis trīs tūkstošus šādu maisu, kas nogādāti atbildīgajiem par talkošanu katrā pagastā. Tos bez maksas varēs saņemt ikvienā talkas.lv reģistrētajā vietā. 

Jāatgādina, ka Lielā talka visā Latvijā notiks vienlaicīgi no pulksten 9 līdz 15.

Organizatori vēsta, ka pasākuma, kura motīvs šogad ir «Pastāvēs, kas pārvērtīsies!», ideja balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Lielās talkas idejas autore ir rakstniece Anna Žīgure, bet pati ideja aizgūta no igauņiem. Projekta, kas Latvijā sākās 2008. gada septembrī, mērķis ir līdz 2018. gadam, Latvijas 100. dzimšanas dienai, padarīt mūsu valsti par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē – dot iespēju dabai atveseļoties, attīrot to no atkritumiem, kā arī mudināt iedzīvotājus pašiem labiekārtot un rūpēties par vidi sev apkārt. 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ir zināms

valsts gimnazijas prieksnieciba saviem padotajiem piedraudot ar sankcija draud tiem kuri neieradisies uz talku (premiju neizmaksāšana, attieksme pret darbinieku, atvaļinajuma iznemšanas kartība, utt)_

ar to gribu noradit kada ir izglitibas parvaldes kopumā nostaja pret padotajiem un vispar likumu.

un otrkart Liela talka - kads so visu meģina izmantot sava prestiža celšanai!!

gaidisim bildes no talkas kur valsts gimnazijas darbinieki uzkopj teritoriju gar dzirnavnieku . vergojot!

pirms 4 gadiem, 2015.04.24 13:43

daa

Nu ja - simtlatnieku programma beigusies, tad uztaisa tikpat kā oficiālu darba dienu par kuru nemaksā, lai apkoptu to ar ko pašvaldība netiek galā....KAUNS!!!!

pirms 4 gadiem, 2015.04.25 14:24

Janka

Talkas maisos savāktās lapas un pērno zāli nevajadzētu skaitīt kā "tūkstošiem maisu savākti atkritumi" . .
Atkritumi varētu būt viss ko homosapiens radījis un kas dabā nesadalās 100iem gados.

pirms 4 gadiem, 2015.04.25 17:59

Latvijas ziņas