Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēnus jaunsardzē saista patriotiskā noskaņa un piedzīvojumi (FOTO)

Pavasara brīvdienās Jelgavā, gan Jelgavas un Ozolnieku novadā lauka apmācības norit jaunsargiem. Ceturtdien vecajā lidlaukā mācījās divdesmit Jelgavas 501. jaunsargu vienības dalībnieku. Savukārt brīvdienu sākumā Tīsu bāzē trenējās Jelgavas un Ozolnieku novada jaunsargi.

Martam neparasti siltā saule krietni tīkamāku padarīja Jelgavas jaunsargu un to kandidātu piecu kilometru garo pārgājienu no bāzes Jelgavas zemessargu bataljona štābā līdz Līvbērzes pagasta Vārpas ciemam, kas robežojas veco ar lidlauku. «Citus gadus nometnes vietu ierīkojām pie lidlauka vaļņa. Taču šopavasar tur viss ir izdedzis melns, tāpēc apmetāmies tuvāk Vārpai,» stāstīja vienības instruktore Daina Kleinberga. 

Savā nometnē jaunsargi bija izvērsuši četras vienvietīgās maskēšanās nojumes, ko viņi paši sauc par «pončo». Vecākie jaunsargi kandidātiem rādīja, kā siet mezglus. Instruktore atklāja, ka pēc brīža viņi, sadaloties divās komandās, sacentīsies militārā spēle «Karogs». Mācības plānots pabeigt piektdien. Nakšņošanai izvēlēta jaunsargu bāzē Dambja ielā. «Vēl naktī tomēr ir pārāk vēss, lai mēs nakšņotu laukā. Turklāt dažiem tas ir tikai pirmais pārgājiens,» teica D.Kleinberga.

Jaunsargi Edgars Žulpa, Rainers Auseklis, Matīss Namiķis un Artis Mednis «Ziņām» braši atbildēja, ka viņus jaunsardzē piesaista iespēja saturīgi, patriotiskā noskaņā pavadīt brīvo laiku, spēles un sevišķi šādi pārgājieni. «Mums instruktore nesaka, kāds uzdevums sekos. Katrs brīdis ir kā pārsteigums,» teica Rainers. Savukārt Artis sprieda, ka, lai kādu profesiju viņš izvēlētos nākotnē, vismaz brīvajā laikā viņš būs zemessargs.       

Jaunsargu instruktors Ēriks Grinevics stāsta, ka brīvdienu sākumā viņa vadībā jaunsargiem no Elejas un Ozolnieku vidusskolu, kā arī Sesavas, Teteles, Garozas pamatskolām un Lielplatones sākumskolas diennakts nometne bija Tīsu bāzē. Ar pašvaldību sarūpēto autobusu viņi piedalījušies arī nacionālo partizānu piemiņas pasākumā Īlē. 

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas