Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolotājus aicina pieteikties balvai “Platīna pele 2017”

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) līdz 31. oktobrim aicina skolotājus, e-prasmju pasniedzējus un citus pretendentus, kas devuši nozīmīgu ieguldījumu e-prasmju veicināšanā un e-vides lietotāju izglītošanā Latvijā, pieteikties IKT gada balvas “Platīna Pele 2017” kategorijai “Labākais e-skolotājs”. Kategorijas “Labākais e-skolotājs” partneris – sabiedrība “Tilde” – Labākajam e-skolotājam piešķirs naudas prēmiju 1 000 eiro apmērā (ietverot nodokļus). Balvas tiks pasniegtas 7. decembrī LIKTA gadskārtējā konferencē.

Prēmijas mērķis ir iedvesmot un motivēt pedagogus mācību procesā izmantot digitālos mācību līdzekļus, radīt izcilus piemērus IKT sniegto iespēju izmantošanā izglītības mērķu sasniegšanai dažādos mācību priekšmetos. Skola, kuru pārstāv skolotājs – prēmijas saņēmējs –, balvā saņems arī letonika.lv gada abonementu un “Tildes biroja” gada abonementu, tādējādi gan mudinot pieteikt savus pretendentus “Platīna peles” balvai, gan veicinot moderno tehnoloģiju ienākšanu skolās.

Tāpat balvas tiks pasniegtas arī citās kategorijās: “Labākā kiberdrošības iniciatīva”, “E-pārvaldes risinājumi”, “E-pakalpojumi sabiedrībai”, “Risinājumi biznesam” un “Veiksmīgākais e-paraksta integrācijas risinājums”.

“Ņemot vērā tehnoloģiju straujo attīstību, vēl būtiskāks paliek arī kiberdrošības jautājums. Tāpēc šogad sadarbībā ar Aizsardzības ministriju esam izveidojuši jaunu kategoriju, ar kuras palīdzību vēlamies veicināt visas sabiedrības izpratni par kiberdrošības nozīmi gan uzņēmējdarbībā, gan publiskajā pārvaldē. Šādi mēs varam stiprināt izpratni par augstas kvalitātes digitālās drošības risinājumiem un to nozīmi mūsu ikdienas procesos,” uzsver LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Kategorijā “Labākā kiberdrošības iniciatīva” ietilpst projekti, kas nodrošina valsts pārvaldes vai biznesa un tā piedāvāto elektronisko pakalpojumu kiberdrošību, aizsardzību pret kiberuzbrukumiem vai paaugstinātu izpratni un rīcību, lai novērstu kiberuzbrukumus vai mazinātu to sekas IKT sistēmās. Kategorijas partneris – Aizsardzības ministrija.

Kategorijās “E-pārvaldes risinājumi”, “E-pakalpojumi sabiedrībai” un “Risinājumi biznesam” ietilpst projekti, kas nodrošina valsts pārvaldes vai biznesa pakalpojumu sniegšanu elektroniski vai atsevišķu pakalpojuma saņemšanas soļu izpildi, izmantojot IKT līdzekļus. Šajās nominācijās var pieteikties attiecīgo pakalpojumu sniedzēji un projektu īpašnieki – valsts iestādes un pašvaldības, uzņēmumi, organizācijas vai privātpersonas. Kategorijas  “Risinājumi biznesam” speciālbalvas partneris ir “Latvijas mobilais telefons”.

Kategorijā “Labākais e-skolotājs” var pieteikties skolotāji, e-prasmju pasniedzēji vai citi pretendenti, kas devuši nozīmīgu ieguldījumu e-prasmju veicināšanā, e-vides lietotāju izglītošanā un izcilā IKT integrēšanā mācību procesā. Balva tiek piešķirta par e-prasmju jomas attīstīšanu, e-vides lietotāju izglītošanu, ieguldījumu informācijas sabiedrības attīstībā vietējā un nacionālā mērogā un ievērojamu izglītības vides bagātināšanu ar IKT iespējām. Kategorijas “Labākais e-skolotājs” partneris – sabiedrība “Tilde” – uzvarētājam piešķirs naudas prēmiju.

Speciālbalva “Veiksmīgākais e-paraksta integrācijas risinājums” tiks pasniegta pretendentam, kurš vislabāk integrējis e-parakstu iestādes vai organizācijas sistēmā, e-pakalpojumā vai risinājumā. Balvas pretendenti piedalās citās konkursa kategorijās, uz balvu var pretendēt arī iepriekš IKT balvai “Platīna pele” iesniegti projekti (izņemot e-paraksta kategorijas balvas pretendentus), iesniedzot pieteikuma formu kādā no esošajām kategorijām. Speciālbalvas partneris – VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”.

Balvas pretendentus vērtēs neatkarīga žūrija. Lai pieteiktos, līdz 31. oktobrim jānosūta aizpildīta pieteikuma anketa uz e-pastu office@likta.lv. Ar balvas nolikumu var iepazīties LIKTA mājaslapā.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas