Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolu reitingā darbā ar talantīgiem skolēniem visaugstāk tiek Valsts ģimnāzija un Staļģenes vidusskola 4

Ata Kronvalda fonda rīkotajā «Latvijas skolu reitingā 2013», kurā par sasniegumiem zinātnisko darbu lasījumos un mācību priekšmetu valsts olimpiādēs un konkursos lielo un mazo skolu kategorijās tiek pasniegtas ceļojošās balvas «Lielā pūce» un «Mazā pūce», šogad no Jelgavas un tuvējiem novadiem visaugstāk novērtētas Valsts ģimnāzija un Staļģenes vidusskola, kas attiecīgi lielo un mazo skolu grupās tikušas pie 23. un 18. vietas.

Kā liecina skolureitings.lv publiskotā informācija, lielo skolu grupā 25. vietā tikusi Jelgavas 4. vidusskola, 37. palikusi Spīdolas ģimnāzija, bet 51. vietā – Jelgavas 5. vidusskola. Sarakstu noslēdz Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, kas palikusi pēdējā – 91. – vietā. Par reitinga līderi noteikta Rīgas Valsts 1. ģimnāzija. 

Mazo skolu grupā augstākos rādītājus aiz Staļģenes skolas uzrāda Ozolnieku vidusskola ar 20. vietu reitingā, Jelgavas 4. pamatskola ir saraksta 29. vietā, Kalnciema vidusskola tikusi 32. vietā, bet Jelgavas 6. vidusskola un 2. pamatskola abas reitingā novērtētas ar 35. vietu.
 
Balvu «Lielā pūce» pasniedz labākajiem skolu kolektīviem par sasniegumiem skolēnu zinātniski pētnieciskajā darbībā, mācību priekšmetu olimpiādēs un radošajās skatēs. Tās noteikšanā tiek apkopoti valsts, starptautisko olimpiāžu, zinātnisko darbu un konkursu rezultāti mācību gadā, ņemot vērā mācību priekšmetus. 

Skolu kolektīvi tiek dalīti atkarībā no 10. – 12. klašu skolēnu skaita un tiek grupēti mazo un lielo skolu grupās. Rezultātā tiek veidots skolu reitings šajās grupās. Lielo skolu grupas pirmās un otrās vietas ieguvējiem tiek piešķirta «Lielā pūce», bet mazo skolu grupas pirmās un otrās vietas ieguvējiem – «Mazā pūce».

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Audit

Kas tad nu, pat 4. vidusskola "Spīdolu" izpogājusi! Laikam taisnība, ka uz "Spīdolu" iet ie kurus citur neņem!

pirms 6 gadiem, 2013.07.09 16:34

MIA

Vai tad rakstam nevarēja uzlikt atbilstošu nosaukumu?

pirms 6 gadiem, 2013.07.09 16:38

nelga

Paga, kur tad Jelgavas 3.pamatskola? Un Jelgavas 1.ģimnāzija, tagad Tehnoloģiju vidusskola? Tur nav talantīgu bērnu?

pirms 6 gadiem, 2013.07.09 16:52

Klāra

Kur tad Jelgavas Valsts ģimnāzija tik švaka, ka 4. vidusskola atpaliek TIKAI par divām vietām?

pirms 6 gadiem, 2013.07.09 17:53

Latvijas ziņas