Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Slēdzamo institūtu sarakstā – arī LLU Zemkopības zinātniskais institūts un Lauksaimniecības tehnikas zinātniskais institūts 6

To 22 zinātnisko institūciju un augstskolu struktūrvienību sarakstā, kuras starptautiskie eksperti iesaka slēgt, ir virkne Latvijas Universitātes (LU) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) struktūrvienību, aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Latvijas zinātnisko institūciju starptautiskajā izvērtējumā teikts, ka vāju vērtējumu jeb "1" ieguvis LU Eksperimentālās un klīniskās medicīnas institūts un Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūts, kā arī RTU struktūrvienības - Autotransporta institūts, Datorvadības, automātikas un datortehnikas institūts, Humanitārais institūts, Radioelektronikas institūts un Siltumenerģētisko sistēmu katedra, un Varbūtības teorijas un matemātiskās statistikas katedra.

Tāpat slēdzamo institūtu sarakstā ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) aģentūras "Zemkopības zinātniskais institūts" un "Lauksaimniecības tehnikas zinātniskais institūts", kā arī zinātniskie institūti "Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija" un "Nacionālais botāniskais dārzs".

Sarakstā iekļuvis arī Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas Datortehnoloģiju pētījumu institūts, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas Biznesa institūts, Vidzemes Augstskolas Sociotehnisko sistēmu institūts, Ventspils augstskolas Lietišķās lingvistikas centrs, Biznesa kompetences centrs, Latvijas Tautsaimniecības attīstības institūts, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts, Psihoneirofizioloģijas un bioregulācijas pētījumu centrs, Pūres Dārzkopības pētījumu centrs un Valsts Stendes graudaugu selekcijas institūts.

Pētījumā, ko veica IZM sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes sekretariātu, kopumā tika vērtētas 150 iestādes, tai skaitā zinātniskās institūcijas, augstskolas un to struktūrvienības, privātās institūcijas, komercsabiedrības un nodibinājumi. Zinātnes bāzes finansējumu saņem 41 no šīm zinātniskajām institūcijām.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Lasu

Un Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts? Tas arī LLU.

pirms 5 gadiem, 2014.01.17 16:29

Atbildu

Nē, tas naudu pelna pats un ne Dombrovskis to dibināja ne var aizslēgt.

pirms 5 gadiem, 2014.01.17 17:01

wow

Izņemot tos 41, kas saņem bāzes finansējumu, pārējie zinātnes naudu nopelna paši,- projektu konkursos un komercpasūtījumos. Te IZM var iet trīs mājas tālāk!

pirms 5 gadiem, 2014.01.18 18:56

Pleds

Kur tad vecīši piepelnīsies savai pensijai?

pirms 5 gadiem, 2014.01.17 16:52

žēl

"...zinātniskie institūti "Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija" un "Nacionālais botāniskais dārzs"... Interesanti :(

pirms 5 gadiem, 2014.01.17 17:03

Latvijas ziņas