Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sociālā nodrošinājuma pabalstu varēs saņemt ātrāk

No 2017. gada 1. janvāra cilvēkiem, kuru apdrošināšanas stāžs ir mazāks nekā vecuma pensijai nepieciešamie 15 gadi, būs iespēja saņemt valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu jau no dienas, kad viņi būs sasnieguši nepieciešamo pensionēšanās vecumu, «Ziņām» pavēstīja Labklājības ministrijas  sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Buraka.

Pašlaik valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu piešķir, ja cilvēks par pieciem gadiem ir pārsniedzis vispārējo pensionēšanās vecumu. Tiesības uz valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu ir cilvēkam, kurš nav nodarbināts (nav uzskatāms par darba ņēmēju vai pašnodarbināto) un kuram nav tiesību saņemt valsts pensiju (izņemot apgādnieka zaudējuma pensiju cilvēkiem ar invaliditāti) vai apdrošināšanas atlīdzību sakarā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību.

Iepriekšminēto paredz 3. februārī valdībā atbalstītais likumprojekts «Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā», tas vēl jāpieņem Saeimā.

Atbilstoši Valsts sociālas apdrošināšanas aģentūras statistikas datiem 2014. gadā vidēji mēnesī valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu saņēma 545 cilvēki, kuri par pieciem gadiem ir pārsnieguši vispārējo pensionēšanās vecumu, vidējais piešķirtā pabalsta apmērs – 64,20 eiro. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas