Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien sākas reflektantu reģistrācija un uzņemšana augstskolās un koledžās 1

Valsts izglītības satura centrs šogad izsniedzis 24 222 sertifikātus par vispārējo vidējo izglītību, liecina VISC apkopotā informācija.

Lai arī aizvadītajā nedēļā jau vairākās augstskolās sākās elektroniskā pieteikšanās studijām, no šodienas var doties klātienē uz augstskolām. Tā, piemēram, vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā "www.latvija.lv" pieteikties studijām var kādā no 11 Latvijas augstskolās - Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Universitātē, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Banku augstskolā, Daugavpils Universitātē, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā, Liepājas Universitātē, Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā, Rēzeknes Augstskolā, Ventspils Augstskolā un Vidzemes Augstskolā.

Pēc elektroniskās pieteikšanās studijām gan visiem reflektantiem obligāti personiski jādodas uz kādu no 11 augstskolu uzņemšanas punktiem, jāuzrāda nepieciešamie dokumenti un jāapstiprina pieteikums studijām augstskolā.

Dokumentu pieņemšana RSU pamatstudiju programmām norisināsies līdz 17.jūlijam darbdienās no plkst.9 līdz 17 Dzirciema ielā 16, Rīgā. Savukārt jau šonedēļ izvēlētajās studiju programmās var pieteikties RSU elektroniskās pieteikšanās sistēmā e-Uzņemšana. Pēc dokumentu reģistrācijas e-Uzņemšanā līdz 17.jūlijam jāatnāk uz RSU Studentu servisu Dzirciema ielā 16, lai apstiprinātu ievadīto datu patiesumu un nokārtotu pārbaudījumus, ja tādi ir paredzēti.

Savukārt dokumentu iesniegšana studijām Latvijas Kultūras akadēmijā notiks no šodienas līdz 12.jūlijam plkst.10-17 un 13.jūlijā plkst.10-14 Latvijas Kultūras akadēmijā Rīgā, Ludzas ielā 24, 2.auditorijā. Savukārt iestājpārbaudījumi paredzēti no 15.jūlija līdz 25.jūlijam Latvijas Kultūras akadēmijā Rīgā, Ludzas ielā 24 vai Dzirnavu ielā 46. Plašāka informācija par dokumentu iesniegšanas un iestājpārbaudījumu prasībām un grafikiem pieejama augstskolas mājaslapā "www.lka.edu.lv".

Jau vēstīts, ka studiju akreditācijas komisija 3.jūlijā notikušajā sēdē uz sešiem gadiem akreditējusi vēl trīs studiju virzienus - Latvijas Kristīgās akadēmijas īstenoto studiju virzienu "Sociālā labklājība", Alberta koledžas - "Tiesību zinātne", Daugavpils Universitātes - "Ķīmija, ķīmijas tehnoloģijas un biotehnoloģija".

Studiju akreditācijas komisija līdz 26.jūnijam notikušajās sēdēs ir izskatījusi 243 augstākās izglītības iestāžu pieteikumus, kas ir apmēram 95% no 257 studiju virzieniem, par kuriem jāpieņem akreditācijas lēmumi līdz šā gada 30.jūnijam. Ministrija norāda, ka noslēdzies nozīmīgs posms augstākās izglītības studiju virzienu akreditācijā - gandrīz pilnībā veikta to studiju virzienu akreditācija, kuru novērtēšana IZM bija jāveic līdz 2013.gada 30.jūnijam.

Laika posmā no 14.maija līdz 26.jūnijam notikušas 12 komisijas sēdes. Ministrijas apkopotie dati liecina, ka komisija uz pilnu termiņu - sešiem gadiem - akreditējusi 204 studiju virzienus, kas ir apmēram 84% no 243 pieteikumiem. Savukārt uz diviem gadiem komisija akreditējusi 25 studiju virzienus, kas ir aptuveni 10% no visiem izskatītajiem pieteikumiem. Tikmēr lēmumu atteikt akreditēt komisija pieņēmusi par četriem studiju virzieniem, kas ir aptuveni 1,5% no pieteikumiem.

Informācija par akreditētajiem studiju virzieniem un tajos īstenotajām studiju programmām ir pieejama ministrijas mājaslapā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Latvijas ziņas