Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sodīs tos, kuru īpašumos atrodas «točkas» 6

Saeima ceturtdien trešajā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, paredzot efektīvāku normatīvo regulējumu cīņai pret nelegālā alkohola tirdzniecību. 

Likuma grozījumi paredz mājas vai dzīvokļa īpašnieku sākotnēji rakstveidā informēt par īpašumā konstatētajām nelikumīgajām darbībām ar alkoholiskajiem dzērieniem. Ja gada laikā pēc tam persona savā valdījumā esošajā nekustamajā vai kustamajā īpašumā tomēr vēlreiz būs pieļāvusi nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu, glabāšanu vai realizāciju, viņai varēs piemērot naudas sodu, informē Saeimas Preses dienests.

Tādējādi namu īpašnieki vairs nevarēs aizbildināties, ka nezina, ka viņu mājā tirgo nelegālo dziru – tas būs fiksēts rakstiski un no soda izvairīties būs daudz grūtāk. Pašlaik policijai tas ir būtisks šķērslis, lai varētu piemērot naudas sodus.

Administratīvo pārkāpumu kodekss jau patlaban dod tiesības piemērot sodu par telpu nodošanu nelegālā alkohola ražošanai un tirdzniecībai. Taču Iekšlietu ministrijas pārstāvji par likumprojekta virzību atbildīgās Juridiskās komisijas deputātiem iepriekš norādīja, ka ir grūtības pierādīt nodarījuma subjektīvo pusi – respektīvi, ka īpašnieki apzināti ļauj savās telpās tirgot grādīgos dzērienus. 

Naudas sods par «točku» darbības pieļaušanu savā īpašumā fiziskajām personām noteikts no 280 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 1400 līdz 7000 eiro. 

Ja persona pati savā īpašumā veic nelegālā alkohola tirdzniecību, par to jau patlaban var saukt gan pie administratīvās, gan kriminālatbildības. 

Likuma grozījumi paredz arīdzan ieviest sodu nepilngadīgajiem par alkoholisko dzērienu iegādāšanos. Par to varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 35 eiro. Savukārt par atkārtotu pārkāpumu paredzēts naudas sods robežās no 35 līdz 70 eiro. 

Likuma grozījumi paredz arī virkni citu izmaiņu Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

Plānots, ka minētās izmaiņas Administratīvo pārkāpumu kodeksā stāsies spēkā 2014.gada 1.janvārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

labi

ja tirgos pašvaldību īpašumos , tad sodīs pašvaldību ( es ceru)

pirms 5 gadiem, 2013.10.31 15:50

Vērotājs

Vajadzētu aizbraukt tiem mentiem uz Nākotnes ielu, tur bieži vien var redzēt, ka stāv cilvēki pie mājās un tad aizbāž kaut ko aiz jakas.!

pirms 5 gadiem, 2013.10.31 17:15

vilis

ne ta sodīs ne ta būs bērnu izvarotāji slepkavnieki tiek cauri ar nosacīto a te točku ha ha ha pašiem smiekli nenāk

pirms 5 gadiem, 2013.11.02 10:01

kārlis

pilnībā piekrītu Vilim nocopē tu parastais cilvēk kaut cīsiņu lielveikalā tad tā saucamā apsardze kura pamatā sastāv no kriminālnoziedzniekiem fiksi tev ieskaidros ka zagt nau labi un tev paveiksies ja tiksi galā ar pienācīgi uzpucētām acīm un izsistiem zobiem

pirms 4 gadiem, 2014.10.30 07:59

beta

ar nosacītu mīlīši ar nosacītu tā ka sanāk sanāk -miroņdzira burkās pietiks visiem un tas žēlīgais vaidiem līdzīgais aicinājums-sigaretki spirtik-tirgus vārtu rūmēs vēl skanēs ilgi ilgi

pirms 4 gadiem, 2014.10.30 07:50

Latvijas ziņas