Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šogad par pedagogiem ļauts strādāt 58 iepriekš sodītām personām 4

Šogad par pedagogiem ļauts strādāt 58 iepriekš sodītām personām, aģentūra LETA uzzināja Izglītības kvalitātes valsts dienestā.

Kvalitātes dienests 2015.gadā arī sācis pildīt jaunu funkciju - iepriekš sodīto personu izvērtēšanu. Kvalitātes dienesta izveidota komisija vērtē, vai atļaut strādāt par pedagogu cilvēkiem, kuri sodīti par tīšu noziedzīgu nodarījumu un nekaitēs izglītojamo interesēm.

2015.gadā saņemti iesniegumi no 108 personām. Septiņu personu dokumentu izskatīšana ir atlikta līdz sodāmības dzēšanai vai dokumentu saņemšanai.

Kopš funkcijas pildīšanas sākuma izskatīti dokumenti un izsniegtas 58 atļaujas strādāt par pedagogu iepriekš sodītām personām. Divām personām atļauja atteikta, jo pedagogu ētiskā nostāja neatbilda prasībām pret pedagogu.

Pārējo personu iesniegumus komisija nav vērtējusi, jo šīs personas izdarījušas smagus vai sevišķi smagus noziedzīgus nodarījumus, bet Izglītības likums nosaka, ka kvalitātes dienesta izveidotā komisija drīkst vērtēt un lemt par atļauju izsniegšanu tikai tām personām, kuras izdarījušas kriminālpārkāpumus vai mazāk smagus noziegumus.

Šis process palīdz veicināt izglītības jomas tiesiskumu un veidot pārliecību, ka Latvijas izglītības iestādēs strādā tikai Izglītības likumam un Bērnu tiesību aizsardzības likumam atbilstoši pedagogi.

Foto no "Ziņu" arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Brīnums

Uzrakstiet kur tādi pedagogi strādā,lai cilvēki var mierīgi būt par savu bērnu drošību.Lai valdība maksā pedagogiem vēl mazāk,tad strādās cietumnieki,visi labie skolotāji aizbrauks uz ārzemēm.

pirms 3 gadiem, 2015.12.27 15:54

s

Diezgan jautri:
2015.gadā saņemti iesniegumi no 108 personām.
Šogad par pedagogiem ļauts strādāt 58 iepriekš sodītām personām.
Pārējo personu iesniegumus komisija nav vērtējusi, jo šīs personas izdarījušas smagus vai sevišķi smagus noziedzīgus nodarījumus!!!! Tātad gandrīz PUSE!!! no personām kuras VĒLĒJĀS strādāt par
pedagogiem ir paveikušas smagus vai sevišķi smagus noziegumus!

pirms 3 gadiem, 2015.12.27 18:19

penālis

Un? Vai tas nozīmē, ka būs slikts skolotājs? Pedofilus jau nelaiž tādā darbā un tas ir galvenais.

pirms 3 gadiem, 2015.12.27 18:38

tekla

piekrītu, ja sodītais ir vīrietis, kas sadevis pa purnu urrllam, kas šim uzbrucis, mēģinājis apzagt vai citādi apskādēt īpašumu, auto vai tml., bet demokrātiskā tiesa šamējo notiesājusi.

pirms 3 gadiem, 2015.12.27 19:33

Latvijas ziņas