Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šogad piecarpus mēnešos satiksmes negadījumos bojā gājuši 62 cilvēki

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) šogad 15.reizi ar sociālās kampaņas palīdzību aicinās sabiedrību rūpēties vienam par otru un neļaut nevienam sēsties pie stūres reibumā. 

„15 gados esam dažādi uzrunājuši sabiedrību: biedējuši, spundējuši cietumā, rādījuši reālus avārijas skatus, apdziedājuši un sadarbojušies ar invalīdu draugu kopu „Apeirons”. Tomēr šajā laikā esam pārliecinājušies, ka mūsu sabiedrībā nav efektīvākas metodes, kā vien „izglābt draugu”, neļaujot viņam sēsties pie stūres kunga prātā,” stāsta CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš. „Tādēļ šogad turpinām pērn aizsākto kampaņu „Dusmīgs, toties dzīvs!”, kas ir CSDD pirmās kampaņas pret braukšanu reibumā „Izglāb draugu!” idejas tālāknesējs. Ja pērn dzērājšoferis tika apturēts ar līmlentes, baloža un pannas palīdzību, šogad viņš tiks pielīmēts pie svinību sola vai ierakts smiltīs.” 

CSDD apkopotā informācija liecina, ka 2015.gada pirmajā pusē situācija satiksmes drošības jomā ir jūtami uzlabojusies: samazinājies bojā gājušo, ievainoto un izraisīto avāriju skaits. Šogad piecarpus mēnešos bojā gājuši 62 cilvēki. Salīdzinoši attiecīgajā laika periodā pērn bojā gāja 74 cilvēki (samazinājums – gandrīz 20%). „Mūsuprāt, situācija ir uzlabojusies, pirmkārt, pateicoties sabiedrības atbalstam un ieinteresētībai uzlabot satiksmes kultūru. Turklāt šī gada sākumā ir organizētas arī vairākas satiksmes drošības kampaņas, uzsākta stacionāro radaru sistēmas ieviešana, kā arī pastiprināta policijas kontrole uz ceļiem,” situāciju komentē satiksmes ministrs Anrijs Matīss. „Taču par satiksmes drošību jārūpējas visu laiku, tādēļ arī šogad pirms Jāņiem visas atbildīgās institūcijas darīs visu, lai dzērājšoferis neuzdrīkstētos piedalīties ceļu satiksmē, apdraudot gan sevi, gan arī citus.” 

Jāpiebilst, ka šā gada pirmajā pusē par 23% samazinājies arī alkohola reibumā izraisīto avāriju skaits, kurās šogad bojā gājuši četri cilvēki (2014.gadā – 14). Savukārt, ja salīdzina 15 gadu griezumā, kad CSDD regulāri cilvēkiem atgādina, ka dzeršana un braukšana nav savienojamas darbības, situācija uzlabojusies gandrīz četras reizes. Proti, 2001.gadā dzērājšoferu izraisītajās avārijās bojā gāja 111 cilvēku, bet pērn – 29.

Šogad CSDD kopā ar Satiksmes ministriju, Valsts policiju un sadarbības partneriem turpina kampaņu „Dusmīgs, toties dzīvs!”, kas aicina darīt visu iespējamo, lai draugi nesēstos pie stūres reibumā. Kampaņas video klipi apskatāmi CSDD YouTube kanālā

Kampaņa „Dusmīgs, toties dzīvs!” tiek finansēta no OCTA līdzekļiem, to atbalsta apdrošināšanas sabiedrība ERGO un dzērienu ražotājs „Aldaris”. 

„Mēs, apdrošinātāji, redzam, ka ar katru gadu pieaug Latvijas iedzīvotāju izpratne par lietām, kas citviet Eiropā jau sen ir pašsaprotamas. Tas attiecas ne tikai uz pieaugošo tendenci rūpēties par savu un apkārtējo drošību, bet apzināšanos, ka tieši viņu pašu rīcībai ir vislielākā ietekme uz dažādiem notikumiem. Īpaši tas attiecas uz auto vadīšanu, kur sabiedrība it kā ir vienota pārliecībā, ka piedalīšanās ceļu satiksmē alkohola reibumā nav akceptējama rīcība, tomēr paši to pietiekami aktīvi neierobežojam. Tāpēc mēs visi kopā varam iesaistīties, lai pie stūres sēstos arvien mazāk šoferu reibumā,” norāda Ingrīda Ķirse, ERGO valdes locekle Baltijas valstīs.

Marguss Kasteins, AS Aldaris izpilddirektors skaidro: „Jau vēsturiski viena no Jāņu svinību tradīcijām ir alus baudīšana, taču līgotājiem jāatceras, ka šīs tradīcijas ievērošana automātiski nozīmē aizliegumu vadīt jebkādu transportlīdzekli. Mūsu vadmotīvs Jāņos nemainās un to vēlos atgādināt vēlreiz – ja spied uz alu, nespiedz uz pedāli!”


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas