Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spēka dienā gatavojas uzstādīt pasaules rekordu

Spēka dienā 12. septembrī no pulksten 10 līdz 17 astoņdesmit Spēka punktos Latvijā plānots uzstādīt pasaules rekordu, sapulcējot līdz šim lielāko skaitu cilvēku, kuri pievelkas pie stieņa. Starptautiskās rekordu aģentūras “Record Holder Republic” reģistram ir pieteikti rekordi kategorijās “Visvairāk cilvēku, kas pievelkas pie stieņa 24 stundu laikā” un “Visvairāk pievilkšanās reižu 24 stundu laikā”.

Vīriešu un sieviešu rezultāti tiks vērtēti atsevišķi. Jau pēc pulksten 17 dalībnieki varēs uzzināt, kurš ir pats spēcīgākais savā novadā. 

Centrālais Spēka dienas pasākums no plkst. 10 līdz 18 notiks Stacijas laukumā Rīgā, kur paredzēta plaša sportisko aktivitāšu un izklaides programma visai ģimenei. Plānots, ka šogad Spēka dienā Latvijā piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits – astoņi tūkstoši cilvēku. 

Jelgavā būs divi Spēka punkti – Jelgavas 3. pamatskolas stadionā Uzvaras ielā 10 un Raiņa ielā 1 – LLU sporta stadionā (nevis Lielajā ielā 13, kā ziņots iepriekš). Tuvākie punkti ārpus Jelgavas būs Dobelē (Brīvības ielā 28b), Iecavā (Sporta ielā 4), Bauskā (Pilskalna iela 26) un Aucē (Jura Mateja ielā 11). Visi punkti ŠEIT.

“Aicinu visus piedalīties un dot savu ieguldījumu rekorda sasniegšanā! Latvijā radītā Spēka dienas ideja jau otro gadu iegūst globālu vērienu, jo 12. septembrī notiks arī visas Pasaules spēka diena. Tā mums ir lieliska iespēja kā pirmajiem izdarīt šāda veida ierakstu pasaules rekordu grāmatās. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka pēc iepriekšējo gadu panākumiem tas mums ir pa spēkam,” uzsver Latvijas Ielu vingrotāju sporta biedrības vadītājs Māris Šlēziņš.

Lai sasniegtu rekordu, ir jāpārspēj 2014. gada Pasaules spēka dienas rezultāts, kad piedalījās vairāk nekā 14 tūkstoši dalībnieku 53 pasaules valstīs, kuri pievilkās pie stieņa gandrīz 168 tūkstošus reižu. Šogad Spēka punkti ir izveidoti vairāk nekā 60 valstīs no Somijas līdz Jaunzēlandei. Tiesnešu fiksētie rezultāti tiks nodoti aģentūrai “Record Holder Republic”, kas apkopo dažāda veida pasaules rekordus, un ir 2015. gada Pasaules spēka dienas oficiālais partneris.

Šogad ar savu piemēru cilvēkus iedvesmo Spēka dienas vēstneši – dziedātāja Samanta Tīna, aktieris Lauris Dzelzītis un LNT sporta žurnālists Jānis Traubergs, kuri līdz Spēka dienai trenējas pēc īpaši sagatavotas programmas, lai apliecinātu, ka ikviens dažu nedēļu laikā var kļūt spēcīgāks, ja vien to patiešām vēlas. Samanta ir apņēmusies 12. septembrī pievilkties 3 reizes, bet Lauris un Jānis – 15 reižu. Vai treniņi ir devuši rezultātus, būs redzams pasākuma laikā Stacijas laukumā.

Spēka diena, kuru organizē Latvijas Ielu vingrotāju sporta biedrība sadarbībā ar VAS Latvijas Dzelzceļš, notiks jau ceturto reizi. Plašāka informācija par sacensību norisi atrodama interneta mājaslapā www.spekadiena.lv, kur ikviens var iziet Spēka testu un saņemt ielu vingrotāju izstrādātu sagatavošanās programmu atbilstoši savam fiziskās sagatavotības līmenim.

12. septembrī Zemgalē darbosies 19 Spēka punktu:

Bauska: Bauskas pilsētas stadions, Pilskalna iela 26,

Jelgava: LLU sporta stadions, Raiņa iela 1,

Jelgava: Jelgavas 3. pamatskola, Uzvaras iela 10,

Jūrmala: Kauguru vidusskola, Raiņa iela 118,

Jūrmala: Lielupes vidusskola, Aizputes iela 1,

Tukums: Pilsētas centrā pie Ledus halles, Stadiona iela 3,

Dobele: Dobeles 2. vidusskola, Brīvības iela 28b,

Iecava: Iecavas novada stadions, Skolas iela 37,

Olaine: Olaines meža parks, Zemgales iela,

Lielvārde: Lielvārdes vidusskola, Gaismas iela 17,

Aizkraukle: Jaunais vingrošanas laukums, Lāčplēša iela 21,

Salaspils:  Salaspils sporta skola, Rudzu iela 2,

Piņķi:  Babītes Sporta kompleksa sporta laukums, Jūrmalas iela 17,

Mārupe:  Mārupes vidusskolas sporta laukums, Kantora iela 97,

Jēkabpils: Jēkabpils Valsts ģimnāzija, Blaumaņa iela 27

Ķekava: Ķekavas sporta kluba “Fortius” laukumā, Bultas, Ķekavas novads,

Jaunpils: Jaunpils sporta laukums, Zaļā iela

Nereta: J.Jaunsudrabiņa stadions, Dzirnavu iela 4

Auce: Auces vidusskola, Jura Mātera iela 11.

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas