Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spīdolas ģimnāzijā vāks parakstus gājēju celiņam no Torņakalna stacijas uz topošo LU centru (FOTO) 10

2015./2016. mācību gadā Rīgā, Jelgavas ielā 1, durvis vērs LU jaunais septiņstāvu Dabaszinātņu akadēmiskais centrs, kurā iemājos Ģeogrāfijas, Ķīmijas un Bioloģijas fakultātes ar divarpus tūkstošiem studentu. Perspektīvā uz Jelgavas ielas sākumu Torņakalnā plāno pārcelties visa LU. Taču gājēju celiņš, kas topošo zinātnes centru savienotu ar jelgavniekiem svarīgo Torņakalna staciju, ir palicis ārpus projekta. Spīdolas ģimnāzijā domā vākt parakstus, lai projekta nepilnību novērstu. 

Izkāpjot no vilciena Torņakalna stacijā un paveroties gar sliedēm uz aizaugušo un uzplūdušām slīkšņām pildīto agrāko mazdārziņu rajonu, apmēram trīssimt metru attālumā redzama Dabaszinātņu akadēmiskā centra jaunbūve, kurā rosās celtnieki. Ap to top arī bruģēti laukumi un celiņi, no kuriem gan neviens neved uz Torņakalna staciju. 

Jau gadu desmitiem šīs stacijas peronu ar Jelgavas ielas posmu pie dzelzceļa pārvada savieno gar sliedēm iestaigāta taciņa, pa kuru piecās minūtēs var aiziet līdz Jelgavas ielai un arī topošajam centram. Dzelzceļnieki atzīst, ka šī taciņa ir bīstama. Normāli, nepārkāpjot drošības noteikumus, no Torņakalna stacijas uz topošo Dabaszinātņu akadēmisko centru var aiziet pa Vilkaines ielu (gar pieminekli Komunistiskā genocīda upuriem) un tālāk pa Vienības gatvi, kas virzienā uz Daugavas pusi krustojas ar Jelgavas ielu. Taču šādā gadījumā ceļš sanāk krietni garāks. Vēl par simt metriem «taisnāka» nelegālā taciņa ir tiem, kuri no Torņakalna stacijas caur Jelgavas ielas viaduktu dodas uz Nacionālo bibliotēku.

Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolotāja Inta Jorniņa, kura ik mēnesi kopā ar labākajiem skolēniem brauc uz LU rīkoto Jauno ģeogrāfu skolu, saka: «Mēs ar skolēniem skatījāmies, kā lai nākamajā gadā no Torņakalna stacijas tiek uz Ģeogrāfijas fakultāti, kas atradīsies Dabaszinātņu akadēmiskā centra trešajā stāvā. Nesaprotam, kādēļ uz turieni netiek būvēts gājēju ceļš. Tas ir jāpanāk!» Skolotāja atzīst, ka Spīdolas ģimnāzijā briest ideja vākt ieinteresēto parakstus, lai nejēdzību novērstu. 

LU Attīstības departamenta projektu koordinatore Jeļena Horoško spriež, ka gājēju celiņa izveide no Torņakalna stacijas uz Dabaszinātņu akadēmisko centru būtu nepieciešama un atbalstāma. Viņa informē, ka Torņakalna teritorijas detālplānojumā ir paredzēta Jaunā iela ar gājēju ietvi, kas no komunistiskā genocīda upuru pieminekļa laukuma paralēli dzelzceļam ies līdz akadēmiskajam centram un Jelgavas ielai.

Visu rakstu lasiet otrdienas, 21.aprīļa, «Zemgales Ziņās». Foto: Gaitis Grūtups un Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 10

L.

Sākumā varēja sakārtot savu pilsētu un vākt parakstus gājēju celiņa izveidei uz Kalnciema ceļa! Bērni, jaunās māmiņas ar ratiņiem, velosipēdisti un mašīnas - visi kopa izmanto braucamo daļu turklāt vēl neapgaismotais posms no Rogu ceļa līdz Ozolpilij ir bīstams tumšajā diennakts laikā!

pirms 4 gadiem, 2015.04.21 12:52

Seska Smaka

Bailīgi tur braukt jo visādi kretīni bez atstarotājiem mauc pa braucamo daļu.

pirms 4 gadiem, 2015.04.21 13:10

omo

Jā, arī rīdzinieki var braukt no Rīgas uz turieni.

pirms 4 gadiem, 2015.04.21 13:11

niks

Doma laba. Man arī ir viena doma. Spīdolieši, nevāciet parakstus par taciņas iekārtošanu, pirms neesiet sakārtojuši to "taciņu", kuru esiet iebriduši pāri zālājam pie JUNDAS,ejot uz RIMI.

pirms 4 gadiem, 2015.04.21 15:10

pozitīvi!

apbrīnoju iniciatoru tālredzību, savas līdzatbildības lauka plašumu, patiesas un preventīvas (!!!) rūpes par saviem absolventiem, kas izvēlēsies studēt LU!!! Esmu pozitīvi izbrīnīta par TĀAADU iniciatīvu!

pirms 4 gadiem, 2015.04.21 15:14

Sliņķiem

Apkārt ceļš neaizņem vairāk par 10 minūtēm!

pirms 4 gadiem, 2015.04.21 16:01

Greex

Nu ja tev, dīkdienim, nav kur laiku likt, tad arī ej pa apkārtceļu.

pirms 4 gadiem, 2015.04.21 22:38

kaut trīs reizes apkārt .

pirms 4 gadiem, 2015.04.21 23:11

Sliņkiem

Nav ko vienmēr meklēt tuvākos (ne)ceļus

pirms 4 gadiem, 2015.04.21 16:03

John Andersen

Piekritu ka butu labi ja izveido gajeju celu un velo celu no Tornakalna staciju uz LU. Protams varetu iet pa esosa celu, bet ja kads ir staigajis tur lietaina laika, tad jau zin ka tur ir liela iespejas dabut apslakstits no garam bracejos masinas.
Cels bus labi ne tikai LU bet ari parejas uznemumi kur atrodas ta virziena.

pirms 4 gadiem, 2015.04.21 22:08

Latvijas ziņas