Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stacijas laukumā Rīgā – zibakcija «Dalies savā elpā!»

18. maijā no pulksten 16 līdz 18 Pasaules pulmonālās hipertensijas dienas ietvaros notiks īpaša zibakcija „Dalies savā elpā!”, kurā, piepūšot balonu, varēs simboliski dalīties savā elpā ar kādu pulmonālās hipertensijas pacientu.

Tirdzniecības centra „Origo” laukumā Latvijā labākais alpīnists Kristaps Liepiņš kāps „Origo” pulkstenī, darbosies informatīvā telts, kur būs iespēja saņemt informāciju par sirds un plaušu veselību, kā arī konsultēties ar vienīgo speciālistu pulmonālās hipertensijas jomā dr. Andri Skridi. Pasākumu vadīs jau ilggadējais pulmonālās hipertensijas pacientu draugs Juris Šteinbergs. 

„Pērn, atzīmējot šo dienu, mēs zibakcijā ļāvām veseliem cilvēkiem izjust – kā tas ir, kad trūkst elpas, liekot uz brīdi aizspiest degunus. Šogad mēs vēlamies, lai veseli cilvēki ļauj mums simboliski sajust – kā tas ir, kad elpas pietiek! Mana dzīve rit niansētās sajūtās, un es ticu, ka katrs piepūstais un pulmonālās arteriālās hipertensijas pacientam dāvātais balons kaut iztēlē, tomēr liks justies labāk – vieglāk un brīvāk!” pārliecināta Līva Brizga, PAH paciente, kas šobrīd gaida rindā uz plaušu transplantāciju Tartu klīnikā.

„Kopš Latvijā notiek Pulmonālās hipertensijas dienas svinības, tas vienmēr ir bijis ļoti emocionāls un aizkustinošs brīdis, jo šajos pasākumos ir jūtama patiesa solidaritāte, atbalsts un sapratne no veselo cilvēku puses. Dzīvot ar PAH – tas ir īsts izaicinājums. Izaicinājums ir arī kāpšana "Origo" pulksteņtornī,” stāsta Ieva Plūme, Pulmonālās hipertensijas biedrības vadītāja. 

Pulmonālā arteriālā hipertensija ir strauji progresējoša un dzīvībai bīstama. Slimības simptomi ir elpas trūkums, aizdusa slodzes laikā, hronisks nogurums, sāpes krūtīs, sirdsklauves, ģīboņi, zilgana lūpu nokrāsa. Latvijā šobrīd ir 109 pieaugušie pulmonālās hipertensijas pacienti un ap 20 bērnu, kas slimo ar šo kaiti, tomēr patiesais pacientu skaits varētu būt pāri 200, jo slimība ir grūti atpazīstama. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas