Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Starpaugstskolu pētnieku konkursā uzvar RTU un LLU studenti

Starpaugstskolu pētnieku konkursā «ResearchSlam» doktorantu kategorijā uzvaru izcīnījis Aigars Pāže no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), bet maģistrantu - Ieva Erdberga no Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU), aģentūru LETA informēja RTU Doktorantūras skolas vadītāja Zane Skreija.

Pāže startējis ar prezentāciju «Pasaka par triterpēnu ģimeni», savukārt maģistrantu konkurencē vislielāko punktu skaitu ieguvusī Erdberga ar prezentāciju «Kā radības kronim diskotēkā gāja jeb Gaismas spektrālā sastāva ietekme uz augu attīstību».

Otro vietu ieguva doktorants Dainis Jakovels no Latvijas Universitātes (LU) ar prezentāciju «Par optiskām metodēm un to pielietošanu ādas diagnostikā», savukārt maģistrantu konkurencē Mikus Bērziņš no RTU ar prezentāciju «Notekūdeņu dūņu reciklēšanas iespējas».

Savukārt trešo vietu ieguva RTU doktorante Inese Šūpulniece ar prezentāciju «Biznesa procesu personalizēšana uzņēmumu sistēmās» un LU maģistrante Daiga Krieviņa ar prezentāciju «Šūna - dzīvības pamatvienība vai kosmisks visums».

Konkursa «ResearchSlam» finālā trīs maģistrantūras un doktorantūras studenti no Latvijas augstskolām sacentās zinātnisko pētījumu prezentēšanā.

Konkursa finālistu uzdevums bija vienkāršā un atraktīvā prezentācijā izskaidrot savus pētījumus saistībā ar maģistra vai doktora darbu. Uzvarētājus noskaidroja žūrija, izvērtējot dalībnieku prezentāciju saprotamību, pasniegšanas atraktivitāti un satura zinātniskumu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas