Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stāstīs par pirmo Jelgavas Domes vadītāju un ministru prezidentu Pēteri Juraševski

Septembrī aprit gads, kopš Valsts kanceleja sāka lekciju ciklu par bijušajiem ministru prezidentiem, un šogad ir gaidāmas vēl divas lekcijas, aģentūrai LETA pastāstīja Ministru kabineta preses sekretāre Signe Znotiņa-Znota.

Pirmā no divām lekcijām notiks 2.oktobrī un tā būs veltīta bijušajam valdības vadītājam, iekšlietu un tieslietu ministram, kā arī Jelgavas pirmajam Domes vadītājam Pēterim Juraševskim. Šī lekcija gan nenotiks Rīgā, kā tas bija līdz šim, bet gan Jelgavā. Šī pilsēta par lekcijas norises vietu izvēlēta, ņemot vērā Jurševska ciešo saikni ar Jelgavas pilsētu, tās novadu un viņa būtisko ieguldījumu pilsētas politiskajā un sabiedriskajā dzīvē. Lekcija notiks Latvijas Lauksaimniecības universitātē.

Šo lekciju lasīs vēstures zinātņu doktors Ēriks Jēkabsons. Lekcijā piedalīsies arī mazdēls, kā arī Jelgavas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektors Juris Skujāns.

Tuvojoties Latvijas 95.gadu dzimšanas dienai, Valsts kanceleja organizēs sesto lekciju par bijušajiem valsts ministru prezidentiem, un tā būs veltīta Hugo Celmiņam.

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane uzsver, ka sabiedrības izpratne par Latvijas vēsturi, nacionālajām vērtībām, tostarp amatpersonu ieguldījumu valsts veidošanā un attīstībā, ir jāveicina. Tāpat ir jāveicina izpratne, ka valsts - tas ir ikviens no mums, uzskata Dreimane.

Valsts kanceleja pagājušā gada rudenī sāka lekciju ciklu par neatkarīgās Latvijas ministru prezidentiem. Lekciju mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par Latvijas vēsturi, nacionālajām vērtībām, tostarp amatpersonu ieguldījumu valsts veidošanā un attīstībā. Ar šīm lekcijām Valsts kanceleja vēlas atklāt dziļākus vēstures slāņus par Latvijas ministru prezidentu un valdības darbu brīvvalsts laikā un pēc neatkarības atjaunošanas.

zLīdz šim lekcijas bijušas par pirmo Latvijas Pagaidu valdības vadītāju, Valsts un Ministru prezidentu Kārli Ulmani, kā arī par bijušo valdības vadītāju un zinātnieku Marģeru Skujenieku, Zigfrīdu Annu Meierovicu un Voldemāru Zāmuelu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas