Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stipendijas iegūst izcilākie Latvijas Mākslas akadēmijas un Rīgas Stradiņa universitātes studenti (FOTO)

Ceturtdien, 15. oktobrī, Borisa un Ināras Teterevu stipendijas pasniegtas četrām Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un trīs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentēm, informē fonda pārstāve Diana Germane. Viņu vārdi paziņoti pirmajā fonda stipendiātu mākslā, mūzikā un medicīnā salidojumā.

Piecos fonda darbības gados atbalstu izglītības gaitām ir saņēmuši jau 180 perspektīvi mācībspēki un studenti no LMA, RSU un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA). 

“Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā 2015” šogad saņēma LMA studentes Evija Šaitere (Modes dizains), Kristīne Kutepova (Glezniecība), Laima Ūdre (Modes dizains) un Margrieta Dreiblate (Vizuālā komunikācija). Mecenāte Ināra Tetereva, apsveicot jauniešus, nosauca viņus par krustbērniem un pauda gandarījumu, ka izcilo studentu – stipendiātu kļūst arvien vairāk. Viņa izteica cerību, ka stipendijas motivēs jauniešus palikt Latvijā un piedalīties valsts attīstībā.  “Novēlu jums ceļavēju, lai jūsu uzņemtais kurss ved uz panākumiem,” teica mecenāte. 

Savukārt “Mecenāta Borisa Tetereva stipendijas medicīnā 2015” ieguvējas ir Ilze Vernava, Kristīne Fomina un Gundega Ķauķe. Mecenāts un ārsts Boriss Teterevs, pasniedzot stipendijas, novēlēja jauniešiem veiksmi turpmākajās mācību un profesionālajās gaitās. Viņš arī atgādināja par ārsta misiju palīdzēt līdzcilvēkiem ikvienā dzīves situācijā.

Pasākumā piedalījās arī LMA rektors Aleksejs Naumovs, RSU prorektore Tatjana Koķe, RSU Absolventu asociācijas valdes priekšsēdētājs Romans Lācis un JVLMA rektors Artis Sīmanis. Viņi atzina, ka stipendijas saņemšana ir gods un atbildība. Tas ir stimuls studentiem pilnveidoties un turpināt attīstīt izcilību. Savukārt augstskolām fonda atbalsts dod iespēju ātri un dinamiski modernizēt studiju procesu, celt studiju kvalitāti un attīstīt mācībspēku profesionalitāti. 

Pasākumā skanēja arī JVLMA izcilāko stipendiātu – starptautisko konkursu laureātu – koncerts. Tajā piedalījās arī tādi plašu atzinību guvuši mūziķi kā Andrejs Osokins un Elīna Bukša.

Piecu gadu laikā Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā ieguvuši 13 LMA studenti, ar fonda atbalstu īstenoti 23 LMA pasniedzēju radošie braucieni un 73 studentiem un 9 pasniedzējiem bijusi iespēja doties studiju vizītēs ārvalstīs. Mecenāta Borisa Tetereva stipendijas medicīnā ieguvuši 17 RSU studenti un RSU studiju kvalitātes pilnveides stipendijas 19 docētāji. Savukārt 27 talantīgiem JVLMA studentiem bijusi iespēja piedalīties atzītos starptautiskos konkursos.

Foto: Borisa un Ināras Teterevu fonds

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas