Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Straujuma brīdina par nodomu atlaist pašvaldību lietu ministru Cilinski, ja viņš paziņos par dalību 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa 1

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) oficiāli brīdinājusi koalīcijas partnerus par nodomu atbrīvot no amata vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Eināru Cilinski (VL-TB/LNNK), ja viņš paziņos par piedalīšanos 16.martā organizētajās sapulcēs, gājienos vai piketos pie Brīvības pieminekļa.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, Straujuma vēstulē koalīcijas partneriem uzsver, ka ar mērķi nodrošināt, lai Latvija netiktu pakļauta nevajadzīgām provokācijām un izpildot koalīcijas līgumā noteikto, viņa informē koalīcijas partnerus par nodomu atbrīvot no amata ministru, kas būs paziņojis par piedalīšanos 16.martā organizētajās sapulcēs, gājienos vai piketos pie Brīvības pieminekļa. "Tādejādi gadījumā, ja Cilinskis 14.martā rīkotajā preses konferencē vai man personīgi paziņos par piedalīšanos augstāk nosauktajos pasākumos es izdošu rakstveida rīkojumu par ministra atbrīvošanu no amata, par kuru nekavējoties paziņošu attiecīgajam ministram," norāda Straujuma.

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars šo "Vienotības" lēmumu uzskata par kļūdu. "Tā vietā, lai diplomāti pasaulei skaidrotu latviešu leģiona vēsturi, valsts ir netieši padevusies Krievijas propagandai. Savulaik bez ierunām tika atdota it kā nenozīmīga Abrene. Tās patiesa nozīme bija mūsu attieksmē" norāda Dzintars. Viņš piebilst, ka līdzīgi ir arī ar Brīvības pieminekli un leģionāru godināšanu, jo šī atkāpšanās starptautiski nedos neko, bet "pašu cilvēkiem ir nožēlojams signāls".

Valdības vadītāja savā vēstulē koalīcijas partneriem arī izsaka "visdziļāko cieņu Cilinska profesionālajam darbam ministra amatā", tomēr plānotā rīcība, ar kuru tiktu pārkāpts Ministru kabineta sēdē pieņemtais lēmums, ir uzskatāma par koalīcijas līguma pārkāpumu, kas dod tiesības Ministru prezidentam atbrīvot ministru no amata pienākumu pildīšanas.

Vienlaikus viņa uzsver, ka, izmantojot "necilvēcīgas represijas un nepārtrauktu teroru, gan okupējošā Vācijas nacistiskā vara, gan arī PSRS totalitārā vara, pretēji starptautiskajām tiesībām, nelikumīgi mobilizēja vai piespieda daudzus Latvijas iedzīvotājus pievienoties vienas vai otras valsts bruņotajiem spēkiem".

"Valdības pārstāvji un koalīcijas partijas, esam Latvijas patrioti un respektējam visus karā kritušos karavīrus. Latvijā oficiālā karavīru piemiņas diena ir 11.novembris, nevis 16.marts. Tāpēc visi, kas vēlas izrādīt cieņu kritušajiem karavīriem 16.martā, var doties apmeklēt Lestenes brāļu kapus, tādejādi nepakļaujot Latviju nevajadzīgiem provokācijas draudiem," vēstuli noslēdz premjerministre.

Valdošās koalīcijas līgums paredz, ka Ministru prezidents ne mazāk kā 48 stundas pirms lēmuma juridiskās noformēšanas, proti, rīkojuma sagatavošanas par ministra atbrīvošanu informē sadarbības partnerus par nodomu pieņemt attiecīgo lēmumu. Attiecīgo 48 stundu ietvaros premjers var tikties ar jebkuru Sadarbības partneri pēc tā pieprasījuma.

Straujuma arī atgādina, ka, pamatojoties uz nacionālās drošības apsvērumiem un tieši, lai mazinātu sabiedrības sašķeltību, valdība 11.martā ir pieņēmusi politisku lēmumu, ka, izvērtējot riskus saistībā ar 16.marta aktivitātēm, kā arī situāciju Ukrainas, neviens ministrs nepiedalīsies 16.martā pasākumos pie Brīvības pieminekļa. Šīs lēmums ir saistošs visiem ministriem, akcentē valdības vadītāja.

Straujuma arī vērš uzmanību, ka saskaņā ar koalīcijas līgumu premjeram ir tiesības pieprasīt ministra demisiju, ne tikai gadījumos, kad konkrētās personas darbs nav atbilstošs no profesionālā vai ētikas viedokļa, bet arī tad, ja minētais ministrs nepilda tās saistības, ko uzņēmies ar šo līgumu, vai arī ministrs ar savu rīcību apzināti ir kaitējis valsts starptautiskajai reputācijai.

Cilinskis līdz šim ir apstiprinājis, ka nav mainījis savu nostāju un piedalīsies 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa. Cilinskis savu nostāju plāno paust rīt īpaši sasauktajā preses konferencē. Neviens cits ministrs 16.marta pasākumus pie Brīvības pieminekļa apmeklēt neplāno.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Panna

arī turpmāk balsošu par nacionāļiem, tad jau tā pa bišīm mūs pieradinās, pazaudēsim valodu , kultūru utt. Gribu redzēt, kas tad notiks 16.martā, bija jau laiks, kad žogus saslējām pret kaut ko. Kauns, bailēm lielas acis. Vai neesat noguruši no tā rēga. Kur ir nostāja, barikādēs bijām, vai bija bailes?

pirms 5 gadiem, 2014.03.13 14:05

Latvijas ziņas