Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Straujuma: Latvijai būtu jāuzņem bēgļi, jo nevaram izvairīties no kopējās ES atbildības 10

Arī Latvijai būtu jāuzņem bēgļi, jo nevaram izvairīties no kopējās Eiropas Savienības (ES) atbildības un solidaritātes šajā jautājumā, šodien žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Valdības vadītāja atgādināja, ka Eiropadome vienojusies par brīvprātīgu principu bēgļu uzņemšanai, bet par konkrētu mehānismu dalībvalstis plāno vienoties līdz jūlija beigām.

"Es uzskatu, ka mums tas ir jādara, šodien es nerunāšu ne par kādu ciparu vai skaitli, bet diskusija jāturpina politiskā līmenī, jo mēs nevaram izvairīties no kopējās ES atbildības," pauda premjerministre. Viņa gan pieļāva, ka varētu tikt ievērots proporcionalitātes princips atbilstoši valstu iekšzemes kopproduktam un iedzīvotāju skaitam. Tajā pašā laikā Straujuma norādīja, ka nevēlas runāt par konkrētu rīcības mehānismu, jo jau rīt tas var mainīties.

Viņa teica, ka Latvijā vēl jādiskutē par to, cik bēgļu mēs varētu uzņemt, kur viņus izvietot un kā šis process tiks organizēts. Jādiskutē par šādas sistēmas izveidi, tomēr, pēc Straujumas domām, tai nav jābūt ilgtermiņa sistēmai.

Premjerministre arī pauda, ka par šo jautājumu jāvienojas politiski un šī varētu būt nākamo nedēļu diskusija, jo līdz jūlija beigām ES dalībvalstīm kopumā jāvienojas par mehānismu.

Eiropadomē tika spriests arī par robežu aizsardzību un nelegālo imigrantu nodošanu atpakaļ izcelsmes valstīm, piebilda valdības vadītāja.Kā ziņots, Straujuma šodien un vakar piedalījās Eiropadomes sanāksmē, kur  galvenie jautājumi ir par migrāciju, Eiropas Savienības drošības un aizsardzības politiku, Eiropas semestra noslēgumu un tālāko vadlīniju noteikšanu digitālā vienotā tirgus īstenošanai.

ES valstu un valdību vadītāji vienojušies, ka ES dalībvalstis nākamajos gados varētu uzņemt 60 000 bēgļu, tomēr par konkrētu risinājumu bēgļu uzņemšanai un sadalīšanai pa valstīm diskusijas vēl turpināsies. Paredzēts, ka ES valstu iekšlietu ministri līdz jūlija beigām vienosies par konkrētu piedāvājumu bēgļu uzņemšanai dalībvalstīs.

Tiek plānots, ka ES valstis nākamajos divos gados uzņems 40 000 patvēruma meklētāju no Sīrijas un Eritrejas, kuri atrodas Itālijā un Grieķijā. Tāpat paredzēts nodrošināt mītnesvietu 20 000 cilvēku no trešajām valstīm, kuriem nepārprotami nepieciešama starptautiska aizsardzība.

Jau ziņots, ka Latvijas valdošās koalīcijas politiskie spēki ir vienisprātis, ka obligātu bēgļu kvotu noteikšana Latvijai nav atbalstāma.Latvija savā nacionālajā pozīcijā par bēgļu jautājumiem iebildīs pret obligātajām kvotām un vērsīs ES institūciju uzmanību uz Latvijas vēsturisko pieredzi un nacionālo sastāvu, iepriekš norādījusi Iekšlietu ministrija.

Eiropas Komisija pieņēmusi pirmos priekšlikumus visaptverošajā pieejā ar mērķi uzlabot migrācijas pārvaldību, norādot, ka Latvijai varētu būt jāuzņem 737 bēgļi. Kā liecina EK paziņojums, Latvijai no Itālijas būtu jāuzņem 310 bēgļi, bet no Grieķijas - 207. Tāpat Latvijai būtu jāuzņem 220 bēgļi no viņu mītnes zemēm.

Foto: diena.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 10

jolopeno

Kāda kopīgā atbildība? Kā priekšā? Āfrikas priekšā? Ko Eiropa ir Āfrikai parādā? Par ko Latvija ir atbildīga Āfrikā? Kas tas par kārtējo murgojumu?????

Es neesmu rasiste, kamēr pa Latvijas pilsētu ielām neklaiņo melno teroristu bari, kas izvaro meitenes, laupa, attīsta narkotiku tīklus un uzskata, ka viņiem viss pienākas. Vai tas ir kaut kāds lielais islamistu plāns? Kā varenāk iespaidot Eiropu un likt visai Eiropai trīcēt terorisma draudos, ne tikai Francijai, Lielbritānijai un citām lielvalstīm? Mākslīgi apdraudēsim arī mazās valstiņām, kur, kā piem Latvijā bezdarbnieku savu pietiek, bet darba vietu NAV?

pirms 4 gadiem, 2015.06.26 21:57

s

...arī neesmu rasists,es tikai nemīlu nēģerus....

pirms 4 gadiem, 2015.06.27 15:33

Svimpis

Te riktiigi pietruukst melno.Un ja melnais te straadaas tad nedriikstees maksaat mazaak par videejo algu.

pirms 4 gadiem, 2015.06.26 23:16

Asdfgh

Imho vajadzeetu max izvairiities no tiem kamirlju draazeejiem...

pirms 4 gadiem, 2015.06.27 06:38

Resnais

Ja straujuma grib, lai uzņem bēgļus pie sevis mājās un nelaiž ārā. Es negribu šeit afroamerikāņus.. Pilna vācija ar tiem zaglīgajiem čurkām. Nevajag teikt, ka LV ir neatkarīga, ja jāpakļaujas briseles spiedienam.

pirms 4 gadiem, 2015.06.27 08:40

nuf-nuf

Tiešām mums pietiek ar saviem zaglīgajiem čurkiem - zīvertiem utt.

pirms 4 gadiem, 2015.06.27 16:15

Anita

ASV mieru Afrika izjauca, lai pati atbid pienemot tos beglus.Varbut tad beigs jaukties citu valstu dziveun diktet savus nedemokratismos principus.Kaut kas sakapis galva tai izredzetajai nacijai!

pirms 4 gadiem, 2015.06.27 14:17

negeris

Straujumas tante visu jau ir savā dzīvē sagaidījusi un sasniegusi - klimaksu,labu amatu, tagad tikai pensija jāgaida, pretī nevienam nerunājot, visam piekrītot...

pirms 4 gadiem, 2015.06.27 19:18

=:;,.

Pensiju arii sagaidiijusi

pirms 4 gadiem, 2015.06.28 19:11

Latvijas ziņas